BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419
BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Stamboll, 3 Ditë 239€ Personi

0
Price
From€239
Price
From€239
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1140
3 Ditë
Availability : Çdo të Premte
Programi

Dita 1

Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 12.10. Mëbrritja në Stamboll në 14.50. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Vazhdon vizita në Qendrën e Stambollit, Taksim (lagja e ndërtuar sipas modelit europian në gjysmën e dytë të shekullit të XIX ku gjenden edhe konsullatat e shteteve europiane dhe rruga një kilometër e gjysëm e tramvajit të parë nostalgjik në Stamboll). Sistemimi në Hotel. Fjetja në hotel.

Dita 2

Mëngjesi në Hotel. Vizitë ne Xhaminë Blu (ose xhamia sulltan Ahmet e ndërtuar nga arkitekti shqiptar Mehmed sedefqar Elbasani), Sheshi i Hipodromit (i vetmi shesh i mbetur nga periudha bizantike ku gjenden edhe dy stelat gurore nga Egjipti antik, sjellë me urdhërin e perandorit bizantin Teodos), Vizita në kapalli çarshi. Pasdite OPSIONALE: Udhëtim në Eminonu (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Europën dhe Azinë, (kalimi nën urën e Bosforit, universiteti i vetëm frankofon në Stamboll i Gallatasarajit, lagja shqiptare (Arnavut koj), deri tek ura e dytë e Stambollit (ura e sulltan Mehmetit të II) ku ndodhet edhe kalaja Rumeli, e ndërtuar si masë paraprake për pushtimin e Stambollit, vilat ku janë xhiruar serialet më të famshme turke, saraji veror i sulltanëve, kulla e vashës që gjendet në mes të detit pranë lagjes Yskydar). Fjejte në hotel.

Day 3

Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Dollmabahçe, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës (ish lagja e kolonisë gjenoveze në Stamboll). Të lirë në Qendrën Tregare deri në transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 16.05. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 16.50.

Detajet e Udhëtimit
Kujdes:
 • Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë të vlefshme për 6 muaj duke filluar nga dita e parë e hyrjes në Stamboll .
Hoteli Aspen 4*
 • Sauna, Masazh, Banjo Turke dhe Pishinë e Brendshme
Në çmim përfshihen
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Europiane të Stambollit
 • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
 • Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
Opsionale
 • Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europën e dhe Azinë €5.
 • Shtesë për 2 darkat €20.
 • Kroçiere me Shfaqje dhe Darkë €30, përfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kërcimtarë dhe DJ, Darkë Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orë.