BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Vjeshtë në Budapest – Vjene

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€339
Çmimi
Duke filluar nga€339
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

493


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

3 nete/4 dite
Informacion

Viena është kryeqyteti i Austrisë dhe po ashtu një shtet federal. Më 2011 Viena kishte mbi 1.700.000 banorë dhe është pra qyteti me popullsinë më të madhe në Austri.

Qyteti i vjetër, i cili është i shënuar nga regjenca e Habsburgëve, dhe Kalaja Schönbrunn janë që nga viti 2001 të mbrojtur në listën e trashëgimisë botërore nga UNESCO-ja. Monumentet historike më të famshëm janë Katedralja e Shtjefënit (gj. Stephansdom), Kalaja e Shënbrunit (gj. Schloss Schönbrunn) dhe Opera Kombëtare (gj. Staatsoper).

Viena është njëra nga qytetet në botë që ka standardin e jetesës më të lartë. Sipas një studimi nga Mercer,

Në Vienë, që prej vitit 1939 zhvillohet Koncerti i fillimvitit i Vienës.

Departure Time

3 Hours Before Flight Time

Price Includes

 • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus
 • Akomodim në hotel me 3 yje
 • All transportation in destination location
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë
 • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 55 x 40 x 23 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra) 10 kg maksimumi

Price Excludes

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume
Itenerari

Dita 1

Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 15:30 – Mbrritje më 17:00. Transfertë Aeroporti i Budapestit dhe vizitë panoramike rreth dy orë në Budapest. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita 2

Mëngjesi në Hotel. Nisje , herët në mëngjes për në Vjenë. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Pasdite,Vizitë në Monumentet e Vienës,si:Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Fjetje në Hotel.

Dita 3

Mëngjesi në Hotel. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Fjetje në Hotel.

Dita 4

Mengjesi në hotel.Transfertë për në aeroportin e Budapestit. Nisja më 13:25 – Mbrritje më 14:50. Fluturimi për në Shqipëri.

Map