BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Viti i Ri në Stamboll

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€259
Çmimi
Duke filluar nga€259
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

128


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

4 Dite
Periudha: 30 Dhjetor - 1 Janar
Tirane
Stamboll

Përfshihen ne Çmim

 • Bileta e avionit vajtje – ardhje
 • Akomodimi në hotel me 4* ose me 5*
 • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
 • Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
 • Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.

Nuk përfshihen ne çmim

 • Hyrjet në Muzeume dhe Monumente.
 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Opsionale: -Darka e vitit të Ri me zgjedhje opsionale ose në Gar Muzik Holl (me €59 Pagesë Shtesë) ose në Hotel Eresin TopKapi 5* (me €69 Pagesë Shtesë).
Itenarari

Dita 1Fluturimi për në Stamboll.

Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 05.00. Mbërritja në Stamboll në 08.35. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Pa mbrritur në Qender, në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Passite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

Dita 2Vizitë panoramike

Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës.Fjetje nb Hotel.

Dita 3Lundrim me anije

Mëngjesi në Hotel. Paradite,
OPSIONALE: Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.
Opsionale: Darka Speciale e Vitit të Ri. Muzikë dhe Argetim.

Dita 4Fluturimi për në Tiranë

Mëngjesi në Hotel. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 22.20. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 22.10.

Fotografi