BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Viena

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€430
Çmimi
Duke filluar nga€430
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

1157


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

3 nete - 4 dite
Tirane
Vienna
Itenarari

Dita 1Tirane - Viena

Fluturimi nga Tirana oren 04.25. Mberritja ne Vjene ne 08.25 (mengjes). Transferta me autobus per ne hotel ku do te leme bagazhet dhe do te dalim ne qender te qytetit. Kohe e lire per dreke ne rruget Kartner ose Graben ku mund te shijoni gatimet tradicionale Vjeneze ne restorante ose nje Hot Dog ne kioskat tipike perreth. Pas drekes do te vizitojme Katedralen e Shen Stefanit, nje nga simbolet e qytetit, nje nga ndertesat Gotike me te rendesishme, dhe padyshim qendra Fetare me e rendesishme ne Austri. Vizite e Basilikes brenda dhe jashte. Pasdite e lire dhe kthim ne hotel per te marre dhomat. Mbremje e lire.

Dita 2Vizitojme qytetin

Pas mengjesit do te fillojme me viziten e Qytetit. Itinerary I ketij turi do te filloje nga Kisha Votive, dhe do te vazhdoje me Bashkine e re, Teatrin e Hofburgut, Parlamentin, Sheshin Maria Tereza me 2 ndertesat e mrekullueshme identike qe mbajne Muzeun e Artit dhe Muzeun e Historise Natyrore, dhe do te perfundojme tek Opera, qe eshte nje nga ndertesat simbol te Vienes.Do te vazhdojme me nje vizite te detajuar ne Pallatin madheshtor te Hofburgut I cili ndodhet ne mes te qytetit dhe ka sherbyer per shekuj si rezidenca dimerore e familjes Mbreterore te Habsburgeve si dhe zyrat e punes. Kopshtet perreth pallatit jane gjithashtu shume interesante per tu vizituar. Ketu do te vizitojme Muzeun e Sisit dhe dhomat e Kaiserit si dhe koleksionin e argjendarive dhe porcelaneve te Familjes Mbreterore. (Bileta e hyrjes 12 Euro/person). Pas vizites se muzeut te pallatit mbreteror e cila zgjat rreth 1 ore do te vazhdojme te shohim pjesen tjeter te pallatit ku ndodhet biblioteka Mbreterore, Stallat e Kuajve te pallatit te cilat jane te njohura dhe sot ne gjithe Europen per garat e famshme me kuajt Lipizzaner, do te vazhdojme me kishen e Augusteve, Opera dhe Kopshtet e Hofburgut te cilat ne Pranvere me shume se kurre ofrojne nje spektakel ngjyrash.Mbremje e lire ne sheshin Shen Stefan, ku ne cdo dite te vitit nuk mungon gjealleria e turisteve dhe varieteti I shfaqjeve muzikore, te kercimit apo te humorit nga artistet amatore. Kthim ne hotel ne mbremje.

Dita 3Vizitojme Vienen

: Pas mengjesit do te nisemi per te vizituar Pallatin e Shonbrun-it, nje tjeter pallat mbreteror ku kane jetuar familja mbreterore e Habsburgeve, shume I ngjashem me Pallatin e Versajes.Ketu do te vizitohen: 40 Dhomat Mbreterore (bileta e hyrjes 12 Euro/person), Kopshtet e pallatit, Shatervani I Neptunit dhe Belvederja. Pas kesaj do te ndalojme ne rrugen Mariahilfer ku do te keni kohe te lire per Pazar deri mbasdite, si dhe mund te vizitoni Muzeun e Artit apo ate te Historise Natyrore, te 2 shume interesante. Program opsional per kete mbasdite mund te beheni spektatore te nja prej koncerteve te Walz-it qe shfaqen ne pallatet e koncerteve ne qender te Vienes. (Bileta e hyrjes varion nga 15 – 50 euro/person, ose nje shfaqje Opera ne ndertesen e Operas (Biletat 40 – 150 euro/person) Kthimi ne hotel ne mbremje.

Dita 4Kthimi per Tirane

Pas mengjesit, dorezimi i dhomave dhe vendosja e bagazheve ne dhomen e bagazheve te hotelit. Pritja e transfertes dhe vazhdimi per ne aeroport. Nisje ne oren 12.45 mberritje ne Tirane ne oren 14.20, Fundi i sherbimit tone.

Përfshihen ne Çmim

 • Fluturimi me avion vajtje-ardhje.
 • Transfertat me autobuz nga / ne Aeroport
 • Akomodimi per 3 nete ne hotel me 3 yje ne qender te qytetit
 • Mengjesi per te gjitha ditet
 • Ekskursionet dhe vizitat sipas programit
 • Guide dhe shoqerues ne shqip

Nuk përfshihen ne çmim

 • Drekat dhe Darkat
 • Biletat e hyrjeve ne Muze ose Monumente
 • Cdo gje qe nuk permendet ne rubriken “perfshihet”
Harta
Fotografi