BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Ujevara e Selces – Kelmend

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€17
Çmimi
Duke filluar nga€17
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

253


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 Dite
Periudha: 08 Dhjetor - 09 Dhjetor
Tirana
Selce
Detajet e Turit

Selca

Fshati Selcё shtrihet në lartësinë 353-1100 m mbi nivelin e detit. Ky fshat ndodhet 8 km në veri të qendrës së komunës Kelmend. Selca është fshati i bukurive të fshehur dhe fsheh bukuri të shumta jo vetëm natyrore. Në Selcë gjendet kanioni më i madh i Kelmendit, ujvara më e bukur, shumë shpella për t’u eksploruar, shtigje malore interesante, peisazhe shumë të bukura për t’u fotografuar, vende historike, shtëpi me arkitekturë të veçantë, punime artizanale të veçanta të lëkurës, drurit, gurit etj, etj.
Thuhet se emri i këtij fshati ёshtё trashёguar nga njё paraardhёs i banorёve qё quhej Seli.

08 – 09 Dhjetor
15 – 16 Dhjetor

Ne cmim perfshihet

  • Transporti vatje - ardhje
  • Shoqerues gjate gjith udhetimit

Ne cmim nuk perfshihet:

  • Gjitcka qe nuk eshte permendur ne program
Itenerari:

Day 1Udhetim brenda dites:

07.00 Nisja tek “kafe Flora”. Rruges do bejme nje ndalese per nje Kafe ne Shkoder.
11.00 Mberritja ne fshatin Selce. Behemi gati dhe pergatitemi qe te fillojme ngjitjen.
13.30 Arrijme tek Ujvara e Selces. Ku mund ta shijojme dhe Eksplorojme kete mbrekulli te natyres te memorizojme foto etc.
14.30 Pregatitemi per tu kthyer per tek furgoni.
16.30 Arrijme tek furgoni.
20.30 Mbritja ne Tirane.
Gjate rruges do bejme ndalesa te vogla per kafe. Ky eshte nje aktivitet qe mund te behet nga te gjithe dhe eshte ideal per ata qe deshirojne ecjet ne natyre. Ne kete stine duhet ciesuar se gjate rruges mund te hasim edhe ne ujvara tjera te bukura si rezultat i shkrirjes se bores qe ju ftojme ta ndajme se bashku kete eksperience.

Map

Photos