BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Parisi, qyteti me i admiruar ne bote

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€499
Çmimi
Duke filluar nga€499
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

579


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

4 Dite
Periudha: 27.11-30.11-2018
Tirane
Paris
Tour Details

I quajtur shpesh herë “Qyteti i Dritave”, Parisi është një vend i pabesueshë për t’u parë. I rritur nga fshati i vogël që ishte dikur, në brugjet e Senës, në metropolin që është sot, Parisi është qyteti më i madh në Francë dhe një prej qyteteve më me ndikim në botë. Si qendër e Revolucionit Francez, ai u shndërrua në qendër të shkencës, artit, modës dhe tregtisë. në fakt, rajoni i Parisit zë 30% të GDP së Francës dhe është një prej rajoneve më të pasur në Europë. Ai është gjithashtu i mirënjohur për muzetë, si Louvre dhe Musée d’Orsay.

Price Includes

 • Bileta e Avionit
 • Akomodimi ne Hotel 3*
 • Mengjesi per cdo dite Qendrimi
 • Bileta e Hyrjes ne Disneyland

Price Excludes

 • Dreka -Darka
 • Shpenzimet Personale
Itinerary

Day 1Mberritja ne Paris

Mberritja ne Paris, akomodimi ne hotel,
Me pas mund te vazhdoni te vizitoni qytetin, disa pika se cfare mund te vizitoni,
Sacre Coeur – nje bazilike kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit e ndertuar pas vitit 1873, Jardins du Luxembourg, Pantheon, Hotel de Ville, Notre-Dame – nje nga shembujt me tipik te arkitektures gotike franceze si dhe si nje nga katedralet me te njohura ne bote, il grand Louvre
Ne te gjitha keto monumente historike e kulturore te Parisit .

Day 2Vizita ne Disneyland

Disneyland ku do perjetoni magjine e lojrave dhe surprizave te kesaj vepre gjigande te Parisit .
Mund të udhëtojmë me njeriun e zemrës apo miqtë, por mund të udhëtojmë edhe me fëmijët tanë. Nëse dëshironi të kaloni kohë cilësore dhe ndryshe nga e zakonshmja me djalin apo vajzën tuaj, vendi ideal do të ishte pa dyshim Disneyland. Jo vetëm të vegjëlit, por edhe juve vetë do të argëtoheshit pa fund, pasi të gjithëve na bën mirë që herë pas here të kthehemi fëmijë. Një aventurë së bashku është ajo që duhet këtë Vjeshte…

Day 3Mund te vizitoni 9 vende e paevitushme te Parisit.

. Notre-Dame,Zemra” e vendit, si nga ana gjeografike ashtu edhe shpirtërore, katedralja e Notre-Dame-it ngrihet madhërishëm në Ile de la Cite
2. Muzeu i Luvrit, Luvri, njëri nga muzetë më mbreslënës të botës, ka rreth 35 000 vepra me një vlerë të pallogaritshme.
3. Kulla Eiffel, Simboli më karakteristik i Parisit, Kulla Eiffel u denigrua nga kritika kur u ngrit mbi horizontin e qytetit në vitin 1889
4. Sacré- Cœur, Një nga vendet më të fotografuara të Parisit,
5. Musée d’Orsay, Ky koleksion i shkëlqyer përmban një shumëllojshmëri rrymash artistike që mbulojnë një periudhë që vazhdon nga viti 1848 deri në vitin 1914
6. Harku i Triumfit, Dita e 2 Dhjetorit është dita më e mirë për të vizituar harkun më të famshëm në botë. Është dita e fitores së Napoleonit në betejën e Austerlicit në vitin 1805
7. Qëndra Georges Pompidou, Kur u përurua në vitin 1977 Qëndra Georges Pompidou, njëra nga ndërtesat më të famshme të arkitekturës moderne botërore,
8. Panteoni, Aktualisht, ndërtesa e bukur e Panteonit është vendi ku prehen figurat e mëdha të kombit
9. Hôtel des Invalides, “Invalidët”, për të cilët ky hotel i veçantë u ndërtua në fund të shekullit të 17-ë, ishin ushtarë të plagosur.

Day 4Kthimi ne Tirane

Perfundimi i aventures tuaj ne Paris, kthimi per ne Tirane