BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Udhëtim në Milano

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€315
Çmimi
Duke filluar nga€315
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

1449


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

4 Dite
Tirane
Milano
Tour Details

I kondiseruar qyteti I pare I Modes, Milano vjen me nje oferte fantastike per te gjithe ata qe kane kenaqesi te shijojne te vecanten.

Price Includes

 • Bileta e Avionit (Tirane-Milano-Tirane)
 • Akomodimi ne hotel ne 3*
 • Shoqerues Shqipetare gjate gjithe udheimit
 • Transferta Airport-Hotel-Airport
 • Mengjest per cdo dite qendrimi
 • Numri minimal i personave ne grup – 10
 • Levizjet Brenda qytetit do perdoret Metropolitana.

Price Excludes

 • Nuk jane te perfshira hyrjet ne muze
 • Drekat dhe darkat,
 • Transferta Milano-Liqeni Como-Milano dhe shetitja me varke
 • Shpenizmet personale
 • Cdo gje qe nuk eshte permendur me larte
Itinerary

Day 1Tirane -Milano

Nisja nga Tirana per ne Nene Tereza, procedurat portuale,
Mberritja ne Milano, (transporti me tren-ne stacione centrale) akomodimi ne hotel dhe ne pas do te nisemi drejt vizites sone te pare ne Milano qe I takon bukurise madheshtore te Duomos,ku opsionale keni ngjitjen ne pjesen e siperme te katedrales kundrejt nje pagese shtese (7 euro)
Me pas drejtohemi drejt Galleria e Vitorio Emanuele – Piazza della Scala.
Pas mbarimit te vizites tone, darka eshte e lire dhe me pas akomodimi ne hotel.(Ne baze te deshires kemi sygjerime per vende ku mund te kalohet kendshem darka).

Day 2Eksplorimi i Qytetit

Mengjesi ne hotel dhe me pas do nisem diten duke vizituar Pallazo Sforzesco, Parku Sforzesco dhe me pas ,viziten ne Baziliken Santa Maria delle Grazie, per te pare afreskun e quajtur”Darka e Fundit” e Leonardo Da Vincit.
Dreka eshte e lire, pas dreke sipas deshires kthimi ne hotel per pak relaks.
Pasdite nje xhiro e kendshme ne “Corso Buenos Aires” duke e nisur nga Metropolitana e Porta Venezia.
Darka eshte e lire, pas darke sipas deshires akomodimi ne hotel ose nje shetitje ne zonen E “Corso Como”, duke arritur nepermjet Metropolitan te ” Porta Garibaldi”.

Day 3Eksplorimi I Qytetit

Pas konsumimit te mengjesit ne hotel, ne menyre opsionale mund te zgjidhni ,
OPSIONALE 1 kundrejt nje kosto shtese : Nisja me tren per ne liqenin Como(35-40 min) ku do mund te beni sipas deshires nje shetijte te liqenit me Varke. Dreka eshte e lire, pas kthimit nga shetitja nje vizite ne zonen e Comos. Me pas sipas deshires kthimi ne hotel, ose shetitje ne Milano.

OPSIONALE 2 pa kosto shtese : Vizite ne Via Torino ku do te keni mundesine te beni shopping, dreka e lire, sipas deshires nje qendrimi relaski ne hotel. Ne Pasdite nje shetijte ne Pedonale “Corso Brera”(ku keshillohet vera).

Day 4Kthimi

Pas mengjesit ne hotel, paraditje e lire deri ne orarin e takimit per kthimin ne airport.
Mberritja ne Tirane, ku eshte dhe fundi te sherbimit tone.

Map
Photos