BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

SOFJE

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€89
Çmimi
Duke filluar nga€89
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

189


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

2 nete/3 dite
Tirane
Sofje
Detajet e Turit
VIZITOHEN: SOFJE
 

Përfshihen ne Çmim

 • UDHËTIMI VAJTJE – ARDHJE, TRANSFERTAT DHE SHËTITJET ME AUTOBUS
 • AKOMODIM NË HOTEL ME 3* NE QENDER TE SOFJES
 • MËNGJESET + DARKAT
 • SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË

Nuk përfshihen ne çmim

 • GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE PROGRAM
 • HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
 • SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM (I KESHILLUSHEM)
Itenarari

Dita 1TIRANE - SOFJE

Nisja nga Tirana me autobus ne ora 04.00 te mengjesit, prane “Korpusi”, Sheshi “Nene Tereza”, në drejtim të Sofjes. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë ne Shkup, kryeqendra e Dardanise gjate periudhes ilire dhe nje qytet i cili ndryshon pamje dhe transformohet vazhdimisht. Mberritja në Sofje. Sistemimi në Hotel me 4*. Darka në Hotel.

Dita 2VIZITE

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit te cilat reflektojnë më shumë se 2.000 vite të historisë, duke përfshirë ate greke, romake, osmane dhe pushtimit sovjetik. Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia e ndertuar aty ku dikur kishte qene statuja e Leninit, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevskit, katedralja e dyte me e madhe ne Ballkan per ndertimin e se ciles u deshen me shume se 30 vjet. Pasdite e lire per shetitje ne nje nga bulevardet me te njohura ne Sofje, bulevardi Vitosha ose per vizite ne nje nga qendrat tregetare te qytetit. Darka në Hotel.

Dita 3KTHIMI

Mëngjesi në Hotel. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe dreke. Mberritja. Fundi i sherbimit tone.

Fotografi