BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA 5*

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€495
Çmimi
Duke filluar nga€495
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

242


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

6nete / 7 nete
Periudha: 28.5.2019 - 20.09.2019
Tirane
Side
CRYSTAL ADMIRAL RESORT 5*
Vendndodhja:
Ky kompleks gjendet vetem 50 m nga bregu i detit ne Side dhe laget nga uji i kristalte i Mesdheut nga i cili ka mare dhe emrin  80 km nga Aeroporti nderkombetar i Antalias dhe  85 km nga qendra e ketij qyteti.

Informacion per dhomat:
Hoteli ka ne total 837 dhoma, nga te cilat 694 jane me pamje nga deti dhe 143 me pamje nga parku, 801 dhoma jane me ballkon dhe 36 jane pa ballkon. Dhomat jane te ndara ne:
Dhoma standarte – keto dhoma jane te pajisura me: celes elektronik, sistem qendror ajrosjeje, TV, kanale muzikore, Wi-Fi, mini bar, kasaforte, linje direkte telefoni, tualet, telefon ne tualet, tharese flokesh dhe vaske.
Dhoma familjare Duplex – konsistojne ne 2 dhoma gjumi, qe lidhen me nje dere te brendshme ndermjet tyre, 1 tualet dhe jane te pajisura si dhomat standarte.
Dhoma Connection – 1 dhome eshte me shtrat dopio, me ballkon, dhe 1 tualet, ndersa dhoma tjeter eshte me 2 shtreter tek, pa ballkon. Dhomat jane te pajisura si dhomat standarte.
Suita Junior – 1 dhome gjumi, 1 dhome ndenjeje, 1 tualet. Jane te pajisura sikurse dhomat standarte.
Suita familjare Duplex – 2 dhoma gjumi, 1 dhome ndenjeje, tualet. Jane te pajisura si dhomat standarte.
Suita Senior – 1 dhome gjumi, 1 dhome ndenjeje, 1 tualet me Jacuzzi, dush, Tv Plazma, DVD-Player. Pajisjet e tjera jane si ato te dhomes standarte.
Suita De Luxe – 2 dhoma gjumi te ndara, 1 dhome ndenjeje, 2 banjo te ndara nga njera tjetra me dush, Jacuzzi, Tv Plazma, DVD-Player. Pajisjet e tjera jane si ato te dhomes standarte.
Suite Royal – 2 dhoma gjumi te ndara, 2 banjo te vecanta me vaske, Jacuzzi, Tv Plazma, DVD-Player dhe cdo pajisje tjeter si tek dhoma standarte.

Restorantet dhe Baret:
Hoteli ofron 8 restorante, ne te cilat ofrohet kuzhine turke, italiane, meksikane, ushqime deti:
Restorant Admiral – restoranti qendror, ne te cilin do te konsumohen dhe pjesa kryesore e vakteve te perfshira ne sherbimin Ultimate All Inclusive.
Aspendos Snack Restaurant – restoranti ku do konsumohen snacks te ndryshme.
Caretta Beach Snack Restaurant – perseri restorant ku mund te konsumoni snacks te llojeve te ndryshme.
Mexico a’la carte – ketu mund te provoni specialitete te shumta te kuzhines meksikane.
Venezia a’la carte – dhe pse ne Antalya per 1 – 2 ore mund te ndiheni si ne Venezia duke shijuar disa nga gatimet tradicionale te kuzhines italiane.
Istanbul a’la carte – do te gjeni specialitete te kuzhines turke.
Sailor a’la carte – gatime me prodhime deti dhe peshku ju presin vetem juve ne kete restorant.
Turkish Grill House – gatime tradicionale turke te zgares. 
Gjithashtu per te plotesuar kerkesat tuaja hoteli ka vene ne dispozicion 11 bare ku ju mund te provoni pije vendase dhe te importuara, koktejle nga me te ndryshmet: Vital Bar, Caretta Beach Bar, Patisserie, Lobby Lounge, Fuaye Bar, Lagoon Bar, Veranda Bar, Irish Cocktail Bar, Cafe Turca, Cosmic Disco Bar, Aspendos Bar.

Facilitete:
Hoteli ofron keto facilitete: aquapark, banje turke, sauna, dhome avulli, Jacuzzi, parking, kasaforte, shezllong, peshqire plazhi, lavanteri, pastrim kimik, internet cafe, lunapark, doktor, masazhe, SPA, shopping centre, qender fitnesi, bilardo, tenis, bowling, ping-pong, mini golf, basketboll, volejboll ne plazh, kanoe, serf, animacion.

Ekstra pagese
: telefon, faks, bouling, bilardo, lojra ne kompjuter, internet cafe, topa tenisi, raketa tenisi, ndricim i fushes se tenisit, sporte motorike ne uje, SPA< qender bukurie, masazhe, shampanje nderkombetare, vere dhe likjor i cilesise se larte, brendi, konjak, uiski, lengje te fresketa frutash, restorantet a’la carte / pagese ekstra 5EUR per person /.
SHERBIMET E HOTELIT
Sherbimet e perfshira
 • Video
 • Animation Team
 • Tennis Court
 • Water Sports
 • Music Live
 • Fitness Center
 • Surfing
 • Disco
 • Turkish Bath
 • Steam Room
 • Water Ski
 • Jacuzzi
 • Kids Club
 • Pool
 • Water Polo
 • Aerobic
 • Internet Wireless
 • Chaise Longue
 • Table Football
 • Room Service
 • Indoor Pool
 • Parking
 • Darts
 • Beach Volleyball
 • Canoe
 • Mini Golf
 • Air Condition
 • Outdoor Pool
 • Mini Bar
 • Sauna
Sherbimet me extra pagese
 • Hair Dressing Saloon
 • SPA
 • Business Center
 • Internet Cafe
 • Bowling
 • Play Station
 • Waterpipe Nargile
 • Massage Center
 • Billiard
 • Dry-cleaning
 • Banana
 • Water Sports Motorized
 • Doctor
 • Laundry Service
 • Jet Ski
 • Parasailing
 • Luna Park
 • Conference Hall

Koncepti i Hotelit

ULTRA ALL INCLUSIVE

Vaktet /Restorant Admiral: 
07:00 – 10:00 Mengjes  buffe e hapur
10:00 – 11:00 Mengjes i vone  tipi kontinetal
12:30 – 14:30 Dreke  buffe e hapur
12:00 – 13:00 Dreke  buffe per femije
18:30 – 19:30 Darke  buffe per femije
19:00 – 21:30 Darke  buffe e hapur
 
Restorantet a’la carte   19:00 – 21:30
– Restorant a’la carte Meksiko  kuzhine meksikane, me rezervim
– Restorant a’la carte Venecia  kuzhine italiane, me rezervim
– Restorant a’la carte Istanbul  kuzhine turke, me rezervim
– Restorant a’la carte Sailor  ushqime deti, me rezervim
– Restorant a’la carte Grill House / kuzhine turke, me rezervim
 
Pijet:
Bar Vital                          10:00 – 19:30    lengje frutash
Beach Bar Caretta            10:00 – 18:00   pije te lehta, birre
Pasticeri                           12:00 – 23:00    pije te lehta, pije te ngrohta
Lobby Lounge                  10:00 – 23:00   te perfshira dhe pije te importuara
Bar Fuaye                        18:00 – 22:00    pije vendase
Bar Lagoon                      10:00 – 23:00   te perfshira dhe pije te importuara
Bar Veranda                     10:00 – 23:00   te perfshira dhe pije te importuara
Bar Irish Cocktail              16:00 – 23:00   koktejle vendase
Kafe Turka                       10:00 – 23:00   pije te nxehta, kafe turke
Disko Bar Cosmic             23:00 – 02:00  pije vendase
Bar Aspendos                   24 ore              pije vendase
 
* Minibari rimbushet cdo dite me pije te lehta dhe uje.
 
Sherbime Snack:
Snack Restorant Aspendos            11:30 – 17:00   embelsira tradicionale turke
Gozleme House                             11:30 – 17:00    byrek / Gozleme
Beach Snack Restorant Caretta     12:00 – 18:00    snacks
Snack Restorant Aspendos            12:00 – 17:00    buffe me peshk zgare
Pasticeri                                         17:00 – 23:00    kek dhe biskota
Snack Bar Aspendos                      16:00 – 18:00    akullore
Beach Bar Caretta                          16:00 – 18:00    akullore
Bar Lagoon                                    17:00 – 18:00    kek dhe caj
Snack Restorant Aspendos             23:30 – 01:00    snacks
Snack Restorant Aspendos             01:00 – 07:00    snacks
 
Facilitete dhe aktivitete te tjera: 
  Banje avulli  08:00 – 19:30
Banje turke 08:00 – 19:30
Sauna 08:00 – 19:30
Jacuzzi 08:00 – 19:30
Pishine e mbyllur 08:00 – 19:30
Qender fitnesi  08:00 – 19:30
Kanoe, Serf / per te ushtruar serf eshte e nevojshme te jeni te pajisur me certifikate / 10:00 – 19:00
Aquapark, Pishine per femije,  Parking,
Kasaforte, Shezlong, cader, peshqire plazhi,  Wi-Fi,
Darts, Mini golf, Fushe tenisi, Waterball,
Aerobi ne uje, Aerobi, Basketboll, Volejboll ne plazh,
Ping-pong,  Biciklete deti.
Photos