BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Shpella e Pellumbasit

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€8
Çmimi
Duke filluar nga€8
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

1505


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 ditore
Tirane
Shpella e Pellumbasit

Shqiperia eshte nje vend i vogel, por me vlera natyrore te medha dhe mjaft terheqese  jo vetem vendesit por dhe te huajt.

Destinacioni yne i rradhes do jete Shpella e Pellumbasit qe ndodhet vetem 25 km larg Tiranes.  Eshte nje vend terheqes per nga natyra e vecante, qe e karakterizon, si edhe vendodhja e saj jo larg kryeqytetit.  Eksplorimet e kryera në bashkëpunim me grupin speleologjik të Faences (Itali), evidentuan vlera të shumta shkencore dhe turistike me rëndësi ndërkombëtare.
ITINERARI:

Nisja do te jete ne memgjes nga ish kafe Flora.

Rruga qe do te pershkruajme do te jete nje pjese me makine e me pas do te vazhdojme me nje rruge rurale, jo  te lehte, por dhe shume te bukur per shkak te natyres qe na rrethon . Gjate ketij udhetimi ne  kemi mundesi te vizitojme dhe kanionin e Erzenit.

Erzenit eshte nje nder shume bukurite natyrore qe ka vendi yne. Nje pjese e mire e tij ndodhet poshte Shpelles se Pellumbasit me nje gjatesi gati 2.5 kmItinerari:

Veshja duhet te jete sa me sportive dhe kepuce te pershtashme per ecje .  Me vete duhet te  keni dhe nje elektrik dore si dhe uje dhe ushqime energjitike.

Cmimi per person eshte 1,000 leke per minimum 15 persona.

1.Dhe perfshin transportin vatje-ardhje

2.Shoqerues nga agjensia

Na kontaktoni per grupe edhe te vogla……

Photos