BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Sarajeve – Medjugorje

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€99
Çmimi
Duke filluar nga€99
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

87


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

2 nete/3 dite
Periudha: 19-21 Prill
26-28 Prill
Tirane
Sarajeve
Itenarari

Dita 1Tirane - Sarajeve

Nisja nga Tirana në orë 05:00.Kryerja e procedurave kufitare, kalimi nga Hani Hotit dhe kalim nga Podgorice dhe nga qytetin i Nikshiqit. Pushime te shkurtra gjate rruges per kafe. Vazhdim i udhetimit për në Sarajeve.Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:

· Urën e famshme të Mostarit;

· rrugën e dyqaneve të mjeshterve të vjetër;

· Xhaminë e Madhe;

· Katedralen e Betonte te Mostarit ( e vetmja në botë).

Mbërritja ne Sarajeve, akomodimi dhe darka në hotel.Kohe e lirë për të shfrytëzuar facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, xhakuzi etj.

Darka.

Dita 2Vizitojme Qytetin

Mëngjesi.

Fillojmë vizitat në oborrin e familjes Mbreterore të Hasburgve në Ilizha dhe pas kësaj vizite transferohemi në Vrela Bosna ose Mushkeritë e Sarajeves ( pagese extra 1 euro). Nisemi per vizitat në Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, që jo më kot është quajtur Jeruzalemi i Europës. Në marreveshje me grupin mund të organizohet shopping në qendrat e mëdha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.

Kohe e lirë dhe konsumimi i drekës në një nga lokalet e qendrës së qytetit. Kthimi në hotel dhe shfrytëzimi i ambienteve të hotelit. Darka ne hotel.

Dita 3Në rrugën e kthimit do të vizitojme Megjugorje

Ora 07:30 – 08:00 mëngjesi.

Pas mëngjesit nisja për në Tiranë. Në rrugën e kthimit do të vizitojme Megjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) ku do të vizitojmë Katedralen e Shenjtë dhe shijojmë bukuritë e këtij vendi të bekuar. Nisja për në Tiranë. Kthimi serisht nga Nikshiqi. Gjate rrugës pushime të shkurtëra kafeje. Mbërritja në Tiranë në orët e vona të darkës dhe fundi i shërbimeve tona.

Dita 5Lake Geneva and Château de Chillon

It’s market day in Lausanne! Enjoy browsing and packing a picnic lunch for our 11 a.m. boat cruise on Lake Geneva. A few miles down-shore we’ll dock at Château de Chillon, where we’ll have a guided tour of this delightfully medieval castle on the water. On our way back we’ll take time to peek into the vineyards surrounding Lutry before returning to Lausanne. Boat: 2 hrs. Bus: 1 hr. Walking: moderate.

Përfshihen ne Çmim

  • Udhëtimi me autobus komod AC Tirane – Sarajeve – Tirane.
  • Akomodimi në hotel Hollywood 4* për 2 netë qëndrimi.
  • Mëngjeset dhe darkat.
  • Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.
  • Shfrytëzimi i pishinave dhe xhakuzit në ambjentet e brendshme të hotelit.
Fotografi