BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Festat e Marsit ne Sarajeve-Medjugorje

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€99
Çmimi
Duke filluar nga€99
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

66


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

2 nete / 3 dite
Periudha: 8 Mars
Tirana
Sarajeve

Përfshihen ne Çmim

 • • Udhëtimi me autobus komod AC Tirane – Sarajeve – Tirane.
 • • Akomodimi në hotel Hollywood 4* për 2 netë qëndrimi.
 • • Mëngjeset dhe darkat.
 • • Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.
 • • Shfrytëzimi i pishinave dhe xhakuzit në ambjentet e brendshme të hotelit.

Nuk përfshihen ne çmim

 • • Shfrytëzimi i pishinave dhe xhakuzit në ambjentet e brendshme të hotelit.
 • • Vizita tek kryqi në Medjugorje.
 • • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Siguracioni i jetës në udhëtim (i këshillushëm).
Itenarari

Dita 1Nisje nga Tirana

Nisja nga Tirana në orë 05:00.
Kryerja e procedurave kufitare. Vizitë e shkurtër dhe pushim kafeje ku mund të konsumohet një mëngjes i lehtë në Nikshiq. Pas këtij pushimi do bëhet nisja për në Sarajeve. Mbërritja ne Sarajeve dhe akomodimi në hotel.
Kohe e lirë për të shfrytëzuar facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur, banja turke, xhakuzi etj.
Darka.

Dita 2Sarajeve

Fillojmë vizitat në oborrin e familjes Mbreterore të Hasburgve në Ilizha dhe pas kësaj vizite transferohemi në Vrela Bosna ose Mushkeritë e Sarajeves ( pagese extra 1 euro). Nisemi per vizitat në Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, që jo më kot është quajtur Jeruzalemi i Europës. Në marreveshje me grupin mund të organizohet shopping në qendrat e mëdha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.
Kohe e lirë dhe konsumimi i drekës në një nga lokalet e qendrës së qytetit. Kthimi në hotel dhe shfrytëzimi i ambienteve të hotelit.

Dita 3Medjugore-Tirana

Ora 07:30 – 08:00 mëngjesi.
Pas mëngjesit nisja për në Tiranë. Në rrugën e kthimit do të fillojmë vizitat në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
• Urën e famshme të Mostarit;
• rrugën e dyqaneve të mjeshterve të vjetër;
• Xhaminë e Madhe;
• dhe Katedralen e Betonte te Mostarit ( e vetmja në botë).
Pas përfundimit të vizitës në Mostar do të nisemi të bëjmë një vizitë në Megjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) ku do të vizitojmë Katedralen e Shenjtë dhe shijojmë bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja për në Tiranë. Gjate rrugës pushime të shkurtëra kafeje.
Mbërritja në Tiranë në orët e vona të darkës dhe fundi i shërbimeve tona.

Harta

Fotografi