BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

PRANVERE NE THETH

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€70
Çmimi
Duke filluar nga€70
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

560


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 Nate/ Dite
Periudha: 18 Maj
Tirana
Theth
Detaje

►Guida e Thethit është kryesisht një guid që i përshtatet të gjithë grupmoshave dhe është e organizuar në mënyrë të tillë që të japë kënaqësi për të gjithë.

Perfshihen ne Cmim

 • Transporti sipas programit Tirane – Theth – Tirane
 • Akomodimi 1 nate ne bujtine ne Theth
 • Dreka dhe Darka e dites se pare me gatime tradicionale te Thethit
 • Mengjes fshati diten e dyte ne Theth
 • Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

Nuk Perfshihen

 • Dreka e dites se dyte
Itinerari

Day 1Tirane-Theth

*Nisja bëhet të shtunën në orën 06:00 nga Tirana tek Kafe Flora.. Gjatë rrugës do të bëhen ndalesa për kafe dhe fotografi. Ndalesa e pare do te jete Qaf Thore 1700 m, lartes, nje nder pikat me te larta gjate udhetimit per ne Theth. Peisazhi i kurores se alpeve shqiptare qe ofrohet ne kete lartesi do te jete nje kartoline e unike per kujtimet tuaj.
*Pas ndaleses ne Qaf Thore, vazhdimi i udhetimit per ne Theth. Pas akomodimit në bujtine ne dhomat perkatese sipas kerkeses tuaj, i zoti i shtëpisë na ka shtruar drekën me gatime kartakteristike të zonës.
*Pas drekës nisemi për tek “Syri i kalter”, ku gjatë shëtitjes do të bëjmë ndalesa në vënde të ndryshme. “Kanioni i Gurrashit” me fytyren e malesorit te gdhendur në të nga natyra dhe jo nga dora e njeriut, dhe “Vaskat natyrore” do të jene mrekullite e natyres qe do të shoqërojnë udhëtimin tonë.
Një ujë i kristaltë në mes të gjelbërimit gjatë shëtitjes për tek “Syri i Kalter” dhe zhurma e lumit që na shoqëron gjithmonë, do e bëje akoma me të bukur peisazhin.
*Pas vizites ne liqenin e vogel (Syri i Kaltër), kthehemi në fshat. Mbasditja e lirë, organizim ndjeshje volejbolli.
*Per darkë ju presim jashte, ne varanden e shtepise, si gjithmone me gatime tradicionale.

Day 2Theth

Të dielën pasi shijojmë një mëngjes fshat do të nisemi për tek “Ujëvara e Grunasit”, e cila është mjaft e veçantë në llojin e saj. Një ndër ujëvarat më të mëdha në Alpet Shqiptare, Ujevara e Grunasit eshte shpallur monument natyre qe nga viti 2006. Eksplorimi i Thethit mbyllet me një vizitë tek Kulla e ngujimit ku do të udhëtojme nëpër histori dhe kanunin e Lek Dukagjinit.
*Pas konsumimit te drekes (e lire), vaktit te fundit me gatimin tradicional verior nisemi per Tirane. Gjate rruges ndalese per kafe ne qytetin e Shkodren.
*Mberrijmë në darkë rreth orës 21:00

Harta

Photos