BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Pranverë në Romë dhe Firence,Itali

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€259
Çmimi
Duke filluar nga€259
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

343


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

5 Dite
Periudha: Nisje ne 19 Prill
Durres
Bari
Detajet e Turit

– Nisje më 19 Prill

Përfshihen ne Çmim

 • Udhëtimi vajtje-ardhje me traget
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Akomodim 2 netë në hotel dhe 2 netë në kabinë të brendshme në traget.
 • Mëngjeset vetëm në Hotel..
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Nuk përfshihen ne çmim

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Itenarari

Dita 1Nisja me traget nga Durrësi

Nisja nga Tirana me autobus për në Durrës. Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Sistemimi dhe Fjetje në Traget.

Dita 2Transferta me autobus për në Firence.

Mbrritja në Bari më 07.00. Transferta me autobus për në Firence. Udhëtimi zgjat 7 orë pa ndalesa. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritje në Firence.Vizitë panoramike e qytetit: Piazza Della Signora, Sheshi D’Uomo, Sheshi San Lorenzo, Muzeu Davide, Sheshi San Maria Novella, San Trinita, Ponte Vecchio dhe Pallati Piti. Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

Dita 3 Vizitë panoramike e Romës

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Romë rreth orës 07.30. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Vizitë panoramike e Romës: Piazza Del Popolo, Via Del Corso, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Piazza Navona, Koloseum. Sheshi San Pietro. Fjetje në Hotel.

Dita 4Transfertë për në Bari.

Mëngjesi në Hotel. Transfertë për në Bari. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritje në Bari. Nisja me traget për në Durrës në orën 22.00. Sistemimi dhe Fjetje në Traget.

Dita 5 Mbrritja

Mbrritja në Durrës në 07.00. Vazhdimi i udhëtimit për në Tiranë.

Fotografi