BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Mukarnas Resort 5*

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€420
Çmimi
Duke filluar nga€420
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

940


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

6 nete / 7 dite
Periudha: 28.5.2019 - 20.09.2019
Tirane
Alanya

MUKARNAS RESORT

Vendndodhja:

Hoteli eshte i lokalizuar ne zonen turistike te Alanyas, 90 km larg nga Aeroporti i Antalyas. Ka plazhin e tij privat me rere dhe guralece ne vije te pare me detin.

Informacion per dhomat:

Hoteli ka ne total 420 dhoma (299 dhoma Standarte, 4 dhoma Disabled, 25 dhoma Connection, 20 dhoma Non-Smoking, 54 Junior Suite, 10 Executive Suite, 7 Family Suite, 1 King Suite.dhoma)dhe 1100 shtreter.

Dhomat kane Ballkon, Tv me kanale satelitore, Ajer te kondicionuar, Kasaforte sigurie dixhitale, Minibar, Telefon me linje direkte internacional , tualet me dush.

Restorantet dhe Baret:

Main Restaurant – restoranti qendror per mengjesin, dreken dhe darken

Sultan’s Restaurant – restorant A la Carte me 130 vende, ku keni mundesi te shijoni ushqime Tradicionale Turke

Chines Restaurant – ofrohen specilaitete te kuzhines Kineze

Italian Restaurant – keni mundesi te shijoni ushqime te kuzhines Italiane

Snack Bar – mund te shijoni Snacks

Disco – me muzike te perzgjedhur vendase dhe te huaj

Lobby Bar – i lokalizuar prane Lobbyt ofron te gjitha llojet e pijeve ne konceptin All Inclusive

Pool Bar – i lokalizuar prane pishines, ne te cilin serviren Refreshing drinks

Beach Bar – i lokalizuar prane plazhit, mund te shijoni pije te ndryshme alkoolike dhe joalkoolike

Vitamin Bar – keni mundesi te shijoni nje pije ne ambjentet relaksuese te SPA center

Facilitete hoteli:

Bowling dhe Bilardo, Squash, Kinema Indoor, Internet café, Parkim i brendshem, Salle lojrash, Amfiteater me 500 vende

Voleyboll ne plazh, Fitness center, Tennis court, Ping-pong, 2 Banjo Turke, 2 Sauna, Jacuzzi, Pishine te jashtme per te rritur dhe femije, Pishine e brendshme per te rritur dhe femije, 4 Water Slides, Shezllon me dysheke dhe cadra plazhi.

Mini club Aqua, Mini club per femije, 3 Salla per takime dhe konfernca, aktivitete ditore, aerobi dhe gjimnastike, atreching, atep, darts, water balls, programe dhe aktivitete gjate dites, show dhe spektakel ne mbremje.

Karta Krediti: Visa dhe Master Card

Pagese Extra:

Fax dhe Telefon, Makina me qera, Fusha e Tenisit me ndricim, Lavanderi dhe Pastrim kimik, Parukeri, Doktor dhe Infermiere, Fotograf, Shopping centre, SPA dhe Wellnes center, Masazh,Sporte ujore me motor, Banana, Parasailing, Jet ski, Catamaran, Water ski, Toure me Yacht, Diving.

SHERBIMET E HOTELIT

Sherbimet e perfshira

 • Cinema
 • Outdoor Pool
 • Billiard
 • Aerobic
 • Fitness Center
 • Animation Team
 • Bar
 • Restaurant
 • Air Condition
 • Sauna
 • Squash
 • Beach Volleyball
 • Video
 • Internet Cafe
 • Basketball
 • Music Live
 • Turkish Bath
 • Mini Golf
 • Mini Disco
 • Jacuzzi
 • Tennis Court
 • Water Slides
 • Table Football
 • Disco
 • Darts
 • Volleyball
 • Mini Club
 • Indoor Pool
 • Kids Club
 • Table Tennis
 • Aquapark
 • Game Room

Sherbimet me extra pagese

 • Fax
 • Diving School
 • Rent a Car
 • Jet Ski
 • Parasailing
 • Banana
 • SPA
 • Baby Sitter
 • Shopping Centre
 • Beauty Center
 • Massage Center
 • Water Ski
 • Laundry Service
 • Health Club
 • Hair Dressing Saloon
 • Water Sports Motorized
 • Water Sports
 • Telephone
Koncepti i Hotelit
ULTRA ALL INCLUSIVE

Ultra All Inclusive Koncept

– Pije te lehta ne minibar
– Gatime cdo dite, embelsira, biskota
– Veriete te shumellojshme gatimesh ne restorantin kryesor ne orare te ndryshme
– Pije alkolike dhe Jo-Alkolike vendase dhe sis ate importuara
– A La Carte Restaurant

Vaktet:

Restoranti Kryesor:
Mengjesi – 07:00 – 10:00 – Nje game e gjere gatimesh – Buffe
Mengjesi I Vone – 10:00 – 11:00 – Variete te shumellojshme – Buffe I Limituar
Dreka – 12:30 – 14:30 – Gatime Nderkombetare – Buffe
Darka – 19:00 – 21:00 – Gatime Nderkombetare – Buffe
Darka e Vone 23:30 – 00:30 – Ushqime te lehta – Buffe
Snack Restorant:
Dreka – 12:30 – 15:30 – Mish I pjekur, Fast Food, Sallata te ndryshme, Sup, Embelsira, Fryta te ndryshme – Buffe
Amfi Restaurant – 10:00 – 18:00 – Gozleme, Akullore, Fruta, Patate te skuqura, Embelsira te ndryshme
Beach Bar – 10:00 – 18:00 – Toast, Hot-Dog
Pattisserie – 10:00 – 17:00 – Biskota dhe embelsira – Buffe

Pijet:
Restoranti Kryesor:
Mengjes – 07:00 – 10:00 – Pije Jo-Alkolike te lehta dhe pije te ngrohta
Mengjes I Vone – 10:00 – 11:00 – Pije Jo-Alkolike te lehta dhe pije te ngrohta
Dreka – 12:30 – 14:30 – Pije Alkolike dhe Jo-Alkolike
Darka – 19:00 – 21:00 – Pije Alkolike dhe Jo – Alkolike
Darka e Vone – Pije Jo– Alkolike te lehta dhe pije te ngrohta
Snack Restorant – 12:30 – 15:30 – Pije Alkolike dhe Jo- Alkolike
Amfi Patisserie – 10:00 – 18:00 – Pije Jo- Alkolike dhe pije te ngrohta
Beach Bar – 10:00 – 18:00 – Pije Alkolike dhe Jo-Alkolike
Lobby Bar – 10:00 -23:30 – Pije Alkolike dhe Jo Alkolike
Havuz Bar – 10:00 – 24:00 – Pije Alkolike dhe Jo- Alkolike
Disco Bar – 24:00 – 02:00 – Pije Alkolike dhe Jo- Alkolike
Vitamin Bar – 10:00 – 19:00 – Pije Jo- Alkolike te lehta dhe pije te ngrohta
Game Bar – 24 ore – Pije Alkolike dhe Pije Jo- Alkolike
* Pijet Alkolike dhe Jo – Alkolike jane te perfshira ne Koncept

A La Carte Restaurant:

Hashi A La Carte – 19:00 – 21:00 – Gatime te Kuzhines se Lindjes se Larget
Vaspiano A La Carte – 19:00 – 21:00 – Gatime te Kuzhines Italiane
Fish Barbarossa A La carte -19:00 – 21:00 – Gatime te prodhimeve te detit
*Restorantet A La Carte je me pagese per klientet mbi 6 vjec.

Aktivitete dhe Sherbime:

Pa Pagese:
Muzike Live, Night Show, Koncerte, Gjimnastike ne Uje, Lojra ne Pishine, Gjajtje me Hark, Gjuatje me Shigjetem Basketball, Volejball ne Plazh, Aqua, Fushe Tenisi dhe paisjet, Mini Fotball, Board Games(Lojrat me Letra, Tavell), Mini Disco, Pishine per femijet 2-6 vjec dhe 7-12 vjec, Water Slides.
Mini buffe per femijet ne restorantin kryesor, Minibar, Banjo Turke, Sauna, Dhome me Avull, Qender Fitnesi, Wifi, Kasaforte, Pije alkolike dhe jo alkolike, pije te lehta dhe te ngrohta, Parking.
Me Pagese:
Bowling, Arcade Games, Bilardo, Tennis ne darke me drita, Leksione Tennisi nga profesionist.
Sherbim 24 ore ne dhome, Masazhet, Sherbim Lavanderie, Kujdes Mjeksor, Wifi me shpejtesi te larte, Dado, Telefone, Lengje frutash te freskta.

Mini Club:
Kend Lojrash, Pishine per femijet, Aqua Park, Aktivitete ne dhome, Buffe per femijet, Arcade, Dado, Trampoline, Animacione per femijet, Mini Golf, Dhome per lojra, Mini Disco.

Animation Program:

Volejboll ne Plazh, Gjujtje me Shigjeta, Bocha, Aerobi ne uje, Night Show, Zumba, Gjimnastike, Air – Gun, Leksione Dansi, Live Show.