BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

MOSTAR – MEDJUGORE – UJEVARA KRAVICA

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€55
Çmimi
Duke filluar nga€55
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

129


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 nate/2 dite
Detajet e Turit
VIZITOHEN: MOSTAR – MEDJUGORE
DATA E UDHETIMIT:

·     ► 7- 8 , 14 – 15 , 21-22 , 28-29 Shtator

·     ► 5-6 , 12 – 13 , 19 – 20 , 26 – 27 Tetor

·     ► 2-3 , 9-10 , 16-17 , 23-24 , 28-29 , 29-30 , 30 Nentor – 1 Dhjetor

Përfshihen ne Çmim

 • TRANSPORTI KOMOD ME AUTOBUS
 • HOTEL NE MEDJUGORE
 • MENGJESI + DARKA (1 PIJE E PERFSHIRE)
 • DARKE FESTIVE ME MUZIKE
 • SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT.

Nuk përfshihen ne çmim

 • DREKAT
 • HYRJA NE UJEVAREN KRAVICA 5 EURO PERSONI
 • SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM ( I KESHILLUESHEM )
 • HYRJA NEPER MUZEUME
Itenarari

Dita 1VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE

Nisja nga Tirana ne oren 5:00 te mengjesit .
Vazhdimi i udhetimit drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit .Procedura doganore Pas kalimit ne territorin e Malit te Zi ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara ne Tuz . Ndalese per kafe dhe fotografi.
Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegovines.
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
– Uren e famshme te Mostarit
-Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
-Xhamine e madhe
-Katedralen e betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel dhe darka festive me muzike shqiptare ne restorantin e hotelit.

Dita 2PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE - UJEVARA KRAVICA

Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit vizitojme Medjugoren ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja me pas drejt vendit ku eshte shfaqur Shen Maria dhe ne statujen qe qan , vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hyjnor.

Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat e Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me nje ndales gjate rruges ne hyrje te Trebinjes .
Mberritja ne Tirane ne darke.

Fundi i sherbimit tone .

Fotografi