BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

METEORA

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€55
Çmimi
Duke filluar nga€55
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

101


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 nate/2 dite
Tirane
Janine
Detajet e Turit
VIZITOHEN: JANINE – METORA – KALLABAKA – KASTORIA
DATA E UDHETIMIT:

·     ► 7- 8 , 14 – 15 , 21-22 , 28-29 Shtator

·     ► 5-6 , 12 – 13 , 19 – 20 , 26 – 27 Tetor

·     ► 2-3 , 9-10 , 16-17 , 23-24 , 28-29 , 29-30 , 30 Nentor – 1 Dhjetor

·     

·     ►Cmimi Me Mengjes €55

·     ►Cmimi Me Mengjes + Darke €69

Përfshihen ne Çmim

 • TRANSPORTI VAJTJE - ARDHJE DHE SHETITJET PERKATESE ME AUTOBUS
 • AKOMODIMI NE HOTEL 3* OSE 4* NE KALLABAKA
 • MENGJESI + DARKA (SIPAS ZGJEDHJES TUAJ)
 • GUIDA SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

Nuk përfshihen ne çmim

 • DREKA E SECILES DITE
 • SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • HYRJA NE MANASTIRE
Itenarari

Dita 1TIRANE - JANINE

Nisja nga Tirana në oren 05.00 (Nisja nga Durresi ne oren 05:30) vazhdojme udhëtimin me autobus për në Janinë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Kalimi nga Pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës, kryeqendrës së Epirit. Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret dhe Xhamitë e vjetra. Pasdite, vonë, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka. Sistemimi dhe akomodimi në hotel.

Dita 2VIZITE PANORAMIKE

Mengjesi në hotel. Paradite, Vizitë panoramike e 6 prej manastireve më të famshëm të Meteorës. zonës më të bukur në Greqi qe shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botrore të UNESCO.Vizite ne Kostur dhe konsumimi i drekes ne menyre individuale ( Nuk mungon sugjerimi i guides) Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri nga dogana e Kapshtices . Ndalesa te shkurtra gjate rruges per kafe . Mberritja në Tiranë dhe Durres.

Fotografi