BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Medjugroje – Mostar

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€99
Çmimi
Duke filluar nga€99
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

398


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

2 nete / 3 dite
Periudha: nentor 2018 - mars 2019
Itenarari

Dita 1Tirane - Shkoder

Nisja ne oren 4:00 nga Tirana drejt qyetit te Shkodres. Pas kalimit te pikes kufitare te Hanit Hotit vazhdim i udhetimit ne territorin e Malit te Zi ku ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi. Vazhdimi i udhetimit me pas per ne Zhabljak, per te vizituar parkun e madh natyror Durmitor dhe qytetin e Zhabljak. Vizite ne liqenin e zi (nje mrekulli natyore e Ballkanit). Pas vizites se Zhbljak vazhdimi i udhetimit per ne Medjugore. Akomodimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.

Dita 2Medjugorje

: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizitojme Medjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar. Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hynor.
Pjesa e dyte e dites vazhdon duke udhetuar drejt qytetit te Mostarit (40 min larg Medjugore).Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:

• Uren e famshme te Mostarit
• Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
• Xhamine e madhe
• Katedralen e Betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
Pas vizites se Mostarit pak km me larg do te vizitojme vendin e shenjte liqenor te Blagaj, ku ndodhet teqia bektashiane me rendesishme e Bosnjes, e rrethuar nga burime ujore te bekuar
Kthimi ne hotel ne mbremje dhe darka ne restorantin e hotelit.

Dita 3Trebinjes

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit udhetojme drejt Trebinjes. I njohur ndrsyhe si qyteti i diellit, Trebinja vitet e fundit eshte klasifikuar ne qytetin me te vizituar te Bosnjes nga turistiet e huaj, per vete faktin se sherben nje ditar i pasqyrimit te luftrave qe ka pesuar kjo zone nga perandorima romake deri ne luften e pare e boterore ndaj Austro-Hungarize. Vizite e qyetit dhe simbolit te saj, Ura Arslangiq, nje arkitekture otomane 300 vjecare. Pas vizites se Trebinjes vazhdim i udhetimit per ne Tirane.Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne darke ne shtepi.

Detajet e Turit

Përfshihen ne Çmim

  • Transporti sipas pogramit me autobuz komod vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
  • Akomodimi per 2 nete ne hotel 3*
  • Mengjesi dhe Darka per te gjitha ditet e qendrimit
  • Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit
Harta

Fotografi