BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Kanioni i Osumit & Ujëvara e Bogovës

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€23
Çmimi
Duke filluar nga€23
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

929


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 Ditore
Periudha: 02.04-2019
Tirana
Kanionet e Osumit
Tour Details

Sapo kalon qytetin e Çorovodes dhe merr siper rrjedhen e lumit, papritmas te shfaqet pamja e mrekullueshme e Kanionit te Osumit. Ky kanion ende i panjohur mire per shkak te mungeses se publicitetit, eshte nje nga perlat e natyres shqiptare dhe nje vend gati teresisht i virgjer per tu eksploruar nga turistet si vendas ashtu dhe te huaj.

Price Includes

  • Transporti Tiranë-Kanione-Tiranë
  • Shoqerues nga Agjenisa

Price Excludes

  • Gjithcka qe nuk eshte permendur me larte
Itinerary

Day 1Tirane-Kanioni i Osumit-Bogove

Nisemi në orën 08:00.
09:30 do të ndalojmë rreth 20 minuta për pushim.
Më pas do të ndalojmë tek ‘LAKORJA PANORAMIKE E FLAMURIT’ mbi kanion.
Më pas rradhën e ka ‘VRIMA E NUSES’, një atraksion i ngritur mbi një legjendë.
Ecim përgjatë një shtegu midis Kanionit që lidhet nga ‘URA E ZABERZANIT’.
14:00 Rikthehemi në BOGOVË. Aty do të konsumojmë diçka për të pirë ose për të ngrënë (sipas dëshirës) në një ambjent panoramik dhe të freskët.
Nisemi drejt UJËVARËS. Afërsisht 20 minuta ecje në këmbë për të arritur tek kjo mrekulli e fshehur.
Aty do të lahemi, do të ulemi për të bërë piknik, lojëra dhe foto.
Rreth orës 18:30 do të jemi në qytetin e ‘Beratit , ku do të bëjmë një ndalesë.
Rreth orës 21:00 jemi në Tiranë.

Çfarë duhet të keni me vete:
Çantë shpine
Këpucë të përshtatshme për hiking dhe ujë
Rroba banje, Veshje sportive,
Ushqim, Ujë, Fruta të thata

Map

Photos