BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

JANINE – METEORA – KOSTUR

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€49
Çmimi
Duke filluar nga€49
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

87


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 nate/2 dite
Periudha: 6-7 Prill
20-21 Prill/ 27-28 Prill
Tirane
Janine
Itenarari

Dita 1Tirane - Janine

Nisja nga Tirana ne 04.00 te mengjesit, ndalese te shkurtra rruges. Vazhdojme udhetimin drejt Janines duke kaluar nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Janine. Fillojme viziten e qytetit me monumentet kryesore: Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret, Sinagoga dhe Xhamitë e vjetra. Ne pasdite vazhdojme me nje shetitje ne liqenin Pamvotis (2 euro)dhe vizite ne museun e Ali Pashes (Hyrja opsionale me pagese ekstra 2-3 euro). Darka sugjerohet ne Tavernat e Janines buze liqenit Pamvotis me nje pagese 10-12 euro per person ose ne nje nga fast -foodet e zones me 3 – 5 euro per person. Pas darkes, nisja per Kalabaka. Akomodimi ne hotel.

Dita 2Vizitojme Metora

Mengjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes ku mund te konsumohet edhe dreka ne nje nga tavernat vendase. Pas drekes nisja per në Tirane, ndalesa te shkurtra rruges, kalimi nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.

Përfshihen ne Çmim

  • Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.
  • Akomodimi në hotel me 3 yje.
  • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
  • Shëtitjet në Janine dhe Meteora me autobus (sipas programit).
  • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.
Fotografi