BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Hiking ne Korab

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€65
Çmimi
Duke filluar nga€65
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

470


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

2 nete/3 dite
Tirane
Korab
Detajet e Turit

Ejani të eksploroni me ne rajonin më të pazbuluar dhe tradicional në Shqipëri. Mali i Korabit ndodhet ne pjesen verilindore të Shqipërise. Rajoni ofron trekking të shkëlqyer, hiking, mountain biking, kalerim, madje edhe peshkim. Mikpritja tradicionale e rajonit është e njohur për ngrohtësinë e saj ndaj vizitorëve.

Turneu ynë në Malin e Korabit (2764m), mali më i lartë në Ballkan dhe kullota alpine ofrojnë pamje fantastike dhe mundësi për të eksploruar florën dhe faunën. Turi udhëhiqet nga një guide lokale.

Turneu është sugjeruar që të behet nga maji deri në shtator.

Përfshihen ne Çmim

  • Akomodimi per 2 nete ne Bujtine
  • Mengjesi dhe darke ne Bujtine.Dreka e paketuar
  • Transport Tirane-Peshkopi-Tirane.
  • Guida
Itenarari

Dita 1Akomodimi ne Bujtine

Nisja behet diten e premte (orari i nisjes opsional), nata e pare eshte akomodimi ne Bujtine ne Peshkopi ose ne Radomire. Darka sherbehet ne Butjine.

Dita 2Ngjita drejt Korabit

Mengjesi eshte ne oren 07:00 sepse ngjita drejt Korabit duhet te filloje para ores 9 te mengjesit. Ngjitja e Korabit mund te arrihet brenda 5 oreve dhe zbritja rreth 3 ore. Gjate udhetimit do te kete ndalesa te shkurta per te pushuar dhe konsumuar uje/ ushqim. VEMENDJE: Veshjet duhet te jete te posacme per ecje te kesaj kategorie, me vete duhet te keni fruta te thata, cokollata, banane dhe uje. Pasdite vone behet kthimi ne Bujtine, kosumimi i vaktit te darkes.

Dita 3Kthim ne Tirane

Pas kosumimit te mengjiesit, behet gati per kthim ne Tirane.

Fotografi