BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Fundjave ne perlen e Adriatikut Dalmat, Kroaci

(0 Vlerëime)
Çmimi
Çmimi
Rezervo
Dërgo Kërkesë
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
August 25, 2019

Vazhdoni të rezervoni

Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

1196


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

3 ditë
Tirane
Kroaci
Numri maksimal i personave: 40

Fundjave ne perlen e Adriatikut Dalmat, Kroaci

Dita e  parë:

SIBENIK Nisja ne oren 4:00 nga Tirana. Pas kalimit te pikes kufitare te Muriqanit vazhdim i udhetim neper rivieren e Malit te Zi pa ndalesa. Vizite e panoramike e Shen Stefanit, Budves dhe Tivatit. Kalimi i gjirit te Kotorit me traget per ne Hercegnove dhe vazhdi i udhetimt per ne territorit Kroat. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime. Mberrijta ne Sibenik te Kroacise mbasdite dhe akomodimi ne hotel. Ne asistencen e guides, vizitojme Sibenikun si qytetin e vjeter (Citadelen), Kalane dhe portin e jahteve. Kthimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit. Pas darka e lire.

Dita e dytë:

PARKU NATYROR KRKA – SPLIT Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku me i bukur i territorit te Kroacise. Me nje siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar ne 1985) shquhet per ujevarat e tij qe formohen gjate kaskades se lumit Krka dhe si nje habitat i mrekullueshem per zogjte (mbi 225 specie te ndryshme jetojne ne Krka), duke kthyer shetitjen ne kete park nje simfoni cicerimash. Vizite e parkut per 4-5 ore dhe me pas udhetimi per ne Split. Vizite e atraksioneve kryesore te qytetit te Splitit si e Pallati i Duklicianit, Kalane e vjeter, Katedralen e Santa Dominos… etj. Kohe e lire per kafe dhe shetije ne Split. Kthimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.

Dita e tretë:

TROGIR – TIRANE  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit udhetojme drejt Trogirit. Vizite  e qytetit te vjeter te Trogirit, portit te jahteve dhe ures se qytetit. Pas vizites nisja drejt Tirane duke pershkruar rivieren Kroate dhe Malit Zi. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime. Kthimi ne Tirane ne darke

Ne cmim perfshihet:
➡Transporti sipas pogramit me autobuz komod vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
➡Akomodimi per 2 nete ne hotel 3* ne Sibenik
➡Mengjesi dhe darke per te gjitha ditet e qendrimit ne hotel
➡Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit

 

Photos