BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

FUNDJAVE NE MATKA, MAQEDONI

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€55
Çmimi
Duke filluar nga€55
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

1196


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 nate / 2 dite
Periudha: Cdo Fundjave
Tirane
Tetove
Tour Details

Price Includes

 • Transporti Tirane – Matka – Tetove – Tirane
 • 1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
 • Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel

Price Excludes

 • Dreka e seciles dite
 • Bileta e motoskafit per shetije 30 minuta ne liqenin Matka (opsionale)
 • Hyrjet neper site
Itinerary

Day 1TIRANE - MATKA

Nisja ne mengjes ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Ndalesa e pare do jete tek bar kafe Gjahtari ne Librazhd. Me pas nisemi per ne qytetin e Struges, ku buze lumit te Drinit te Zi, do te shijojme kafen dhe do kemi mundesine per te ngrene. Pas pushimit nisemi drejt Liqenit te MATKA-s. I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka-s eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. deri ne oren 18:00 do te jemi duke vizituar bukurite e Kanionit Matka. Pas konsumimit te drekes ne restorantet buze liqenit, nje nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken (pagesa opsionale 6 eur p.person per 30 min). Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelos, qe eshte nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ku ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel. Kohe e lire ne dispozicion per te vizituar ne menyre individuale kanionin. Ne oren 18:30 do te behet nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves. Darka ne restorantin e hotelit. Pas darke shetitje e lire ne qendren e Tetoves.

Day 2VIZITE NE TETOVE – VIZITE NE OHER

Pas mengjest ne hotel, vizitojme xhamine e shume ngjyrave ne Tetove, nder atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Ohrit, 133 km larg Tetoves. Vizita jona fillon ne bulevardin e Ohrid, sheshi Lyhnidas, ngjitemi per te pare kishen e Shen Sofise (opsionale hyrja), ecja poshte per te pare Teatrin Antik, vizite ne kishen e Shen John Kaneo, vizite ne kishen e Shen Klementit, ku rruga na con drejt kalase se Samuelit (opsionale 30dinar). Dreka e lire per tu konsumuar buze liqenit te Ohrit (ku sdo te mungojne rekomandimet tona). Pas vizites se qytetit te Ohrid vazhdojme drejt Shen Naumit, vizite e lire. Me pas nisja drejt Tiranes, do te ndalojme dhe ne Tushemisht per foto tek busti i Teto Ollges. Fundi i sherbimit tone i cili do te vazhdoje dhe ne udhetimin e rradhes.

Map

Photos