BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Eksplorimi i Lumit Vjose dhe Rafting ne Permet

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€75
Çmimi
Duke filluar nga€75
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

829


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 nate / 2 dite
Periudha: Cdo Fundjave
Tirane
Permet
Cfare u duhet te keni me vete: -Peshqir -Rroba te ngrohta per t’u nderruar -Sandale/Atlete per t’i nderruar ne fund te udhetimit Cdo pjesemarres duhet te kete parasysh : - mosha mbi 7-75 vjec (personat nen moshen 18 vjec, duhet te jene te shoqeruar nga nje i rritur) - te dije not - te jete ne gjendje shendetsore te mire dhe te kete konsultuar mjekun pergjate vitit. - te kete nje peshe jo me te rende se 100 kg (s’ka kufij per nivelin e ulet) Ne menyre absolute, personi nuk duhet te kete semundjet dhe nderlikimet e meposhtme: - semundje kardiake te cdo lloj - hipertension - humbje ndjenash te cfaredolloj natyre - Probleme te shtylles kurrizore dhe sistemit muskulor, te ndikueshem ne uljen e mundesise fizike te veteshpetimit. - probleme me aparatin e frymemarrjes - probleme nervore - shtatezani - probleme me shikimin (miopi e rende, shkeputje te retines, glaukomi ) - te jete nen ndikimin e ilaceve farmaceutike, droges, alkoolit . * Per sportin rafting te nivelit te ulet (Klasa II e veshtiresise), nuk eshte e nevojshme te dihet not, por duhet patjeter te jesh ne gjendje te mire shendetesore. Femijet mbi 7 vjec mund te marrin pjese, vetem nen shoqerimin e nje te rrituri.

Perfshihet ne cmim

 • Transporti vatje-ardhje
 • Akomodimi per nje nate ne Hotel Permeti + Mengjes
 • Rafting diten e Diele+ guiden e Specializuar
 • Shoqerues nga Zyra

Nuk perfshihet ne cmim

 • Dreka - Darka
 • Shpenzimet Personale
Itinerary

Day 1Tirane-Permet

Nisja do jete ne 8:00 te mengjesit, ndalese per kafe gjate rruges
Mberritja ne Permet, dreke ne Permet e lire sipas deshires
Pasdite do te bejme vizite ne Banjat Termale dhe eksplorimi I kanionit.
Me pas darka eshte e lire ne qytet.

Day 2Rafting

Mengjesi ne hotel dhe me pas do te behemi gati per te bere Rafting. Aktiviteti zgjat 2- 3 ore
Ne do ju sigurojme veshjet e Posacme, si dhe guiden e Specializuar,
Pas mbarimit te Rafting kthemi ne Hotel , dhe me pas behemi gati per Kthimin ne Tirane.
Dreken Opsionale mund te ndalojme ne Gryken e Kelcyres, dhe me pas vazhdojme rrugen ne Tirane.

Map

Photos