BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Eksplorimi i Cappadocias

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€199
Çmimi
Duke filluar nga€199
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

811


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

2 nete / 3 dite
Periudha: 01.3-01.12.2019
Tirane
Cappadocia
Tour Details

Cappadocia magjike, Turqi

Thellë në zemër të Turqisë, ka një qytetërim aq magjik dhe plot çudi. Një peizazh i mbushur me format më të pazakonta të tokës, është sikur e gjithë vendi të ishte një përrallë. Hotelet moderne janë ndërtuar në shkëmbinj, dhe kështu janë edhe restorantet dhe dyqanet për të shmangur nxehtësinë e diellit. Turistët mund të ngjiten në majat e kështjellave historike të gdhendura nga malet, duke i dhënë pikëpamje gjithëpërfshirëse dunave përreth. Ndërsa dielli perëndon, kështu bëjnë qindra balona që shtojnë qetësinë paqësore të çudisë së lashtë. Mirë se vini në Cappadocia!

Secili fshat ka pjesën e tij të mrekullisë, të mbushur me kafene dhe hotele të vogla. Vend pushimet dhe bujtinat luksoze janë krah për krah në kanionin shkëmbor të Goreme. Shumë nga dyqanet kulturore dhe restorantet mund të gjenden në qendër të qytetit dhe më e rëndësishmja, çdo mëngjes në agim, qindra balona lëshohen jashtë Goreme në Luginën e Fairy. Ata ngadalë notojnë mbi qytetin e vogël ndërsa ju hani mëngjesin tuaj. Nga Goreme është shumë e lehtë për të gjetur transportin në të gjitha fshatrat e tjera.

Price Includes

 • Transferta Aeroport-Hotel Aeroport
 • 1 Nate Cave hotel accommodation
 • Tour Guide English
 • Transport me Deluxe A/C bus
 • Mengjes, 1 Dreke, 1 darke
 • Hyrjet ne Museum
 • Local Tax

Price Excludes

 • Fluturimin me Avion
 • Pijet, shpenzimet Personale
 • Te tjera qe nuk permenden ne program
Itinerary

Dita 1Tirane- Cappadocia

Nisja nga airporti Nenen Terezes ne 11:10 dhe mberritja ne 19:10 ne Cappadocia, transferta do te jete duke na pritur dhe me pas do te behet akomodimi ne Hotel.

Dita 2Optional: Hot Air Balloon!

Optional: Hot Air Balloon!
Eshte opsionale sepse nisja do te jete ne oren 04:30 te mengjesit ku per rreth 90 min do shikohet ngritja e balonave dhe Opsional Fluturim HOT AIR BALLOON pagesa (extra 150 euro per person).
Me pas kthimi ne hotel,kosumimi I mengjesit dhe ne oren 09:30 do te kemi eksplorim e Kanioneve per rreth 2 ore ecje itinerary qe do ndiqet:
o MELENDIZ RIVER
o BELISIRMA VILLAGE
o SELIME MONASTERY
o KAYMAKLI or DERINKUYU UNDERGROUND CITY

Pas kthimi ne Hotelku do te behemi gati per ne Airport dhe nisemi per Stamboll,
Mberritja ne stamboll dhe darka eshte e lire,

Dita 3Mengjesi ne hotel, dhe Itinerari I Stambollit do te jete:

– Blue Mosque
– Hagia Sophia
– Topkapi Palace
– Grand Bazaar
– Spice Bazaar
– Xhamia Suleymaniye
– Kulla Galata
– Pallati Dolmabahçe
– Sheshi Taksim dhe Iskital Ave
Me pas do te nisemi drejt airportit ku dhe do kthemi per Tirane.
Mberritja ne Tirane ku dhe eshte fundi I sherbimit tone.

Map

Photos