BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

DUBROVNIKU

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€99
Çmimi
Duke filluar nga€99
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

142


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

2 nete/3 dite
Periudha: 19-21 Prill
26-28 Prill
Tirane
Dubrovnik
Detajet e Turit

Përfshihen ne Çmim

  • Udhëtimi vajtje-ardhje dhe shëtitjet me autobuz. (Zbritje per transportin 15€)
  • Akomodim në hotel Adria 4*
  • Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
  • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Itenarari

Dita 1Tirane-Dubrovnik

Nisja në oren 06:00 me autobus, prane “Korpusit”, sheshi “Nene Tereza”. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Gjate rruges bejme nje ndalese panoramike ne Ishullin e njohur Shen Stefan. Ndalesë në Budva, drekë e lirë Vazhdimi i udhetimit per në Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Darka buffe e hapur në Hotel.

Dita 2 Vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut

Mëngjesi në Hotel. Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pas vizitës , kthimi në hotel. Darka, në hotel. Mbremje e lire ose argetim duke shijuar jeten e nates ne Dubrovnik.

Dita 3 Cavtat

Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa markata tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Pas shëtitjes në Cavtat nisemi ne drejtim te Malit te Zi dhe Kotorit ku do te bejme nje vizite te shkurter ne atraksionet kryesore te qytetit dhe do te konsumojme dreken. Qendrimi afersisht 2 ore. Nisja per ne Tirane.

Fotografi