BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Udhetim ne Dubrovnik

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€99
Çmimi
Duke filluar nga€99
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

505


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

Çdo fundjavë
Periudha: 1 nentor 2018- prill 2019
Itenarari

Dita 1Budva-Kotorr-Dubrovnik

Nisja në oren 06:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë në Budva , dreke e lire. Vazhdimi i udhetimit per ne Hercegnovi , ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Mbasdite e lirë. Darka në Hotel.

Dita 2Vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza

Mëngjesi në Hotel. Vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pasdite vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa qendra tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Darka në Hotel.

Dita 3Kotorr

Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 09:00 nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalohet për vizitë të shkurtër në Kotorr. Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri.

Kujdes:

Nuk perfshihet periudha e festave te fundvitit.

Përfshihen ne Çmim

 • Udhëtimi vajtje - ardhje dhe shëtitjet me autobus
 • Akomodim në hotel per 2 netë qëndrimi.
 • Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Nuk përfshihen ne çmim

 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Harta

Fotografi