BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Budva

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€15
Çmimi
Duke filluar nga€15
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

1152


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

Nisja nga Tirana ne oren 7:00, pas kryerjes se procedurave kufitare ne Muriqan vizitojme ishullin e famshem te Shen Stefan ku do te shijojme pamjen panoramike te vendit per te vazhduar me pas udhetimin ne qytetin e vjeter te Budves,I rrethuar nga mure mbrojtëse të ruajtur mirë që nga mesjeta me nje shtrirje gjeografike mbresëlënëse. Do te vizitojme fortesen Citadela , Portin e Jahteve, Kercimtaren e Budves me pas do te bejme nje pauze ne shetitoren e Budves ku do qetesohemi para se te nisemi per ne Kotorr.

Vazhdojme rrugen drejt Kotorit pjese e trashegimise kulturore te UNESCO-s, qyteti antik dallohet per nje arkitekturë mahnitëse ku do te kemi mundesi te vizitojme Kalane e Vjeter te Kotorrit, Kishen e Shen Trifonit, Muzeun Detar.
Ne perfundim te turit do te keni mundesi te kaloni kohe te lirë për të eksploruar rrugicat plot sharm të qytetit të vjeter.

Me pas do te nisemi perseri drejt Tiranes,ku do te jete dhe fundi i sherbmit tone.