BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Bike Tour Këlcyrë, Mbrezhan, Grabovë, Këlcyrë

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€60
Çmimi
Duke filluar nga€60
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

119


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 Dite
Periudha: Cdo fundjave
Permet
Detajet e Turit

Treva e Përmetit ofron bukuri të mrekullueshme natyrore që mbeten akoma të paprekura dhe në mesin e tyre është edhe mali i Dhëmbelit. Rruga ofron pamje të mrekullueshme të luginës së Vjosës dhe mundësinë për të vizituar fshatrat karakteristike të pasura me histori dhe kulturë. Touri me biçikleta malore zhvillohet në një shteg që kalon permes kullotave, burimeve dhe zonave të pyllëzuara në kontakt të ngushtë me natyrën.

 

Ekskursioni është i përshtatshëm për të gjithë njerëzit që e duan natyrën e paprekur, ruralitetin dhe pedalimin me biçikleta malore.

Skeda teknike

Emri: Touri me biçikleta malore Këlcyrë, Mbrezhan, Grabovë, Këlcyrë

Niveli i vështirësisë: mesatar

Periudha: përgjatë gjithë vitit (me përjashtim të rasteve të forcave madhore)

Kohëzgjatja: 8 orë

Mosha: mbi 18 vjeç

Përfshihen ne Çmim

 • Ekskursion me makina 4x4
 • Biçikleta malore
 • Guida e çertifikuar
 • Foto dhee video
 • Dreka me vete

Nuk përfshihen ne çmim

 • Transportin deri në pikën e takimit
 • * Paketat janë fleksibël sipas kërkesave të klientëve; është i mundur realizimi i paketave të personalizuara sipas kërkesave dhe shërbime ekstra si p.sh transport ekstra, intinerare trekking, fjetja në tenda, dreka në shtëpi fshati, degustime etj.
 • ** Transporti Tirane-Permet-Tirane -extra 20 euro.
Informacione të dobishme

1Udhëzime për pjesmarrësit:

Pjesmarrësit duhet të kenë një gjendje të mirë shëndetësore. Udhëtimi kryhet me biçikleta malore. Personat me probleme alergjie apo probleme të tjera që lidhen me ekskursionin në natyrë duhet të vënë në dijeni organizatorët para nisjes së udhëtimit. Shtegu, pajisjet dhe guida garantojnë një aktivitet në kushte komode dhe të sigurt.

2Çfarë duhet të kini me vete:

-veshje sportive;

-atlete sportive;

-kontenitor uji;

-xhup/bluzë kundra erës;

-krem për mbrojtjen nga dielli (opsionale);

-syze dielli dhe kapele (opsionale).

3“Vjosa Explorer” siguron:

-biçikletë malore;

-kaskë;

-guida e çertifikuar;

-dreka me vete;

-kuti e ndihmës së shpejtë;

-materiale shtesë sipas kërkesës.

Fotografi