BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Tour i aventures / Gryka e Rugoves – Peje

0
Price
From€25
Price
From€25
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2930
1 ditore
Tirane
Rugovë

Kanioni i Rugoves eshte vendi me i ri i aventurave.

Ofron nje natyre epike, ajer te paster dhe pamje te mrekullueshme. Ka pak kohe qe ky vend na ofron edhe mundesine per sporte ekstrme.

Jane tre atraksione ne Gryken e Rugoves: zip lining, via-Ferrata dhe Parku i Aventurave.

Union Travel ofron  mundesine t’i ndjeni nga afer te treja ne nje dite.

Ne ju ofrojme transportin, si edhe mundesine e te treja atraksioneve.

ITINERARI

Do te nisemi drejt qytetit te Pejes, ne oren 07:00.  Gjate rruges do e ndalojme per kafen e mengjesit. Me pas do te gjendemi perballe bukurise te Kanionit te Rugoves. Nje vend  ku do te shijojme jo vetem bukurine qe na fale Kanioni,po do te provojme  edhe adrenalinen qe do na falin sporet ekstrme. Via Ferrata, dhe zipline jane dy prej tyre. Zona ofron dhe Parkun e Aventurave,  per ata qe nuk deshirojne zipline.

Me pas mund te shijojme dreken e cila eshte opsionale. Dhe te provojme gatimet tradicionale te zones.

 

Cmim 25 euro perfshin ziplining dhe transportin vajtje ardhje nga Tirana me shoqerues gjate gjithe udhetimit.

Opsionale

  • Via Ferrata 15 euro
  • Parku I aventurave 10 euro
  • Dreke 8 euro