BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419
BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Rafting ne Kanionet e Osumit,Mars -Qershor

0
Price
From€50
Price
From€50
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1560

Kanionet e Osumit nuk janë vetëm një nga Turet më të Mirë në Shqipëri, por edhe një monument i jashtëzakonshëm i natyrës. Për të gjithë dashamirët e natyrës, pasionantët e terrenit të egër, ju jeni në vendin e duhur! Bashkohuni me ne që sollëm për herë të parë rafting në Shqipëri 20 vjet më parë dhe vazhdoni me krenari me standardet më të larta.

Informacion i përgjithshëm

Kanionet e Osumit ndodhen në rajonin e Skraparit, jo shumë larg qytetit të Beratit.

Shpresojmë që rafting të jetë dashuri me shikim të parë për ju. Për ne, është ena në të cilën ne e lëmë energjinë tonë të rrjedhë pa rezervë dhe të marrim prej saj nxitimin më të madh të adrenalinës. Ndërsa ne e kemi bërë këtë herë të panumërta, ende çdo herë, rrjedha e lumit, zhurma e ujit që spërkat përreth, ajri që vërshon nëpër muret e kanionit na godet me një lloj tjetër energjie. Për disa orë i japim jehonë kanionit dhe ai na shpërblen me gjallëri.

Kanioni 3 milion vjeçar ju mbyt dhe ju bëheni pjesë e aventurës. Ju keni mundësinë të udhëtoni me trupin tuaj në të tashmen dhe imagjinatën tuaj në të kaluarën, miliona vjet më parë.

Duket sikur po zhytesh në thelbin e tokës. Zgavrat, skulpturat natyrore, ujëvarat rrjedhin në forma të ndryshme. Ju kaloni nëpër mrekulli natyrore si Katedralja, ujëvara e shampanjës, porta e djajve dhe ujëvara e dashurisë, siç thotë legjenda ata që puthen nën të mbeten përgjithmonë të dashuruar.

Pikat kryesore

 • Rafting në kanionet e fuqishme të Osumit
 • Vizita e ujëvarave
 • Natyrë e paprishur
 • Dreka lokale

Cfare te presesh

Pika e takimit – Hotel Castle Park Berat rreth orës 8.30, megjithatë për orarin e saktë duhet të flisni me menaxherin e rafting.

Ne mund të organizojmë marrjen nga çdo hotel ose bujtinë tjetër në Berat dhe nga çdo qytet tjetër i Shqipërisë sipas kërkesës.

Kohëzgjatja e udhëtimit rafting

Transporti Berat – Kanionet e Osumit Corovode – Berat 3 – 3,5 ore
Pergatitje, udhezime dhe rafting 3,5 – 4 ore
Dreka lokale 1 ore
Nese doni te qendroni pas rafting ne Berat do te beni me te miren pasi ne do ju akomodojme ne. hotelet më të mira dhe do t’ju servirin gatimet më të shijshme lokale të Beratit.
Mëngjesi edhe në hotelet e Beratit është i pasur me kuzhinë të freskët vendase.
Ndërkohë do të keni mundësinë të vizitoni thesaret kulturore dhe natyrore që mund të ofrojë qyteti i Beratit pjesë e UNESCO-s.
Akomodimi, darka dhe mëngjesi kushtojnë 40 euro/personi

Detajet e Udhëtimit
Shënim

Udhëtimet e rafting në Shqipëri nuk ofrojnë nivel të lartë vështirësie, por çdo vizitor duhet të ketë parasysh:

 • Jini të shëndetshëm dhe konsultohuni me mjekun gjatë vitit.
 • Në terma absolutë, personi nuk duhet të ketë sëmundje dhe komplikime të mëposhtme:
 • Sëmundje kardiake të çdo lloji
 • Hipertensioni
 • Shkëputet ose humbasin ndjenjat e çfarëdo lloji
 • Probleme të shtyllës kurrizore dhe sistemit muskulor që reduktojnë mundësinë fizike të sigurisë.
 • Probleme me aparatet e frymëmarrjes
 • Probleme nervore
 • Shtatzania
 • Probleme me sytë (miopi e rëndë, shkëputje e retinës, glaukoma)
 • Të jetë nën ndikimin e barnave farmaceutike, drogave, alkoolit.

Nuk ka kufizime të moshës dhe peshës për nivelet e ulëta: Klasa II (maj – qershor)

Paketat

Çmimi 50€ / Person:

Rafting në Kanionet e Osumit+transport i shkurtër nga kanioni i Osumit

Çmimi 70€ / Person: 

Rafting+Transport nga Berati+Dreke lokale ne Skrapar

Çmimi 115€ / Person:

Akomodim ne Berat & Mengjesi+Darke+Rafting+Dreke lokale