BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

LËPUSHË – TAMARË 1 DITË 2200 LEKË

0
Price
Price
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

161
1 ditë
Availability :
 • 6, 7,13, 14, 20, 21, 27, 28 Qershor
 • 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26 Korrik
 • 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 Gusht
 • 5, 6, 12, 13, 19, 26, 27 Shtator
Programi

Njoftim!Në bazë të kritereve të vendosura deri tani për mbrojtjen ndaj virusit Covid19 dhe parandalimin e tij klienti duhet :

 • Të ketë maska mbrojtëse për fytyrën
 • Doreza mbrojtëse për duart
 • Duhet të dezinfektojë duart në çdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
 • Duhet të masë temperaturën çdo fillim udhëtimi para se të hyjë në automjet.
 • Sugjerohet që ulja në sedilje të bëhet afër e afër vetëm në rast kur personat janë nga një familje .
 • Të ruaj distancën 1.5 m ndaj stafit apo klientëve të tjerë gjatë hipjes apo zbritjes në autobus
 • Të njoftojë në kohë reale stafin e kompanisë në momentin që do të ndiejë simptomat si , lodhje fizike , temperaturë , kollë e thatë , vështiresi në frymëmarrje , dhimbje në kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thatë , diarre , konfuzion .
 • ( Për çdo informacion të ri në vazhdim që organet qeveritare do të vendosin për masat mbrojtëse nga covid19 klienti do të njoftohet në kohë .)
LEQET E HOTIT , TAMARË , LEPUSHË .

Nisja nga Tirana në orën 06:00

Gjatë rrugëtimit tonë do të kemi një ndalesë të shkurtër për kafe dhe për të konsumuar mëngjesin rreth 30 minuta përpara se të mbërrijmë në Ballkonin panoramik përbri Leqeve të Hotit. Aty do të qëndrojmë për të shijuar pamje magjepsëse që na ofron lugina e lumit Cem.
Më pas vazhdojmë përmes Leqeve të Hotit për të mbërritur në Lëpushë. Lëpusha, e vendosur në krahinën e Kelmendit është përcaktuar si perla e Alpeve Shqiptare me një reliev që shpesh herë krahasohet me Alpet Zvicerane. Në këtë fshat tejet të bukur do kemi mundësinë të konsumojmë drekën me gatime tradicionale dhe gjithashtu të zbulojmë duke ecur përmes tij bukurinë që ofrojnë alpet tona.
Pasdreke ne do të vizitojmë një tjetër fshat të bukur alpin, Tamarën, që është gjithashtu edhe qendra administrative e krahinës e vendosur buzë lumit alpin të Cemit.
Në rrugën e kthimit do të kemi dhe një ndalesë në pedonalen e Shkodrës. Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan rreth orës 20:30 – 21:30 .

Duhet të keni me vete :

Çantë shpine, Shishe uji 1 Litër, rroba pambuku për ndërresë ,fruta të thata, aparat fotografikë , çokollata , veshje sportive për ecje dhe shumë energji .

Detajet e Udhëtimit
Në çmim përfshihen
 • Transporti me Minibus/Bus
 • Shoqëruesi
Në çmim nuk përfshihen
 • Dreka