BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419
BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Fundjavë në Theth, 60€ All Inclusive

0
Price
From€60
Price
From€60
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1238
2 ditë
Availability : Çdo fundjavë
Programi
Guida e Thethit është kryesisht një guidë që i përshtatet të gjithë grupmoshave dhe është e organizuar në mënyrë të tillë që të japë kënaqësi për të gjithë.
Çmimi 60 euro për person ALL INCLUSIVE Rezervimet në grup 8+1 falas!

Dita 1 Tiranë-Theth

 • Nisja bëhet të shtunën në orën 06:00 nga Tirana tek Kafe Flora. Gjatë rrugës do të bëhen ndalesa për kafe dhe fotografi. Ndalesa e parë do të jetë Qafë Thorë 1700 m, lartësi, një ndër pikat më të larta gjatë udhëtimit për në Theth. Peisazhi i kurorës së alpeve shqiptare që ofrohet në këtë lartësi do të jetë një kartolinë unike për kujtimet tuaja.
 • Pas ndalesës në Qafë Thorë, vazhdojmë udhëtimin për në Theth. Pas akomodimit në bujtinë dhe në dhomat përkatëse sipas kërkesës tuaj, i zoti i shtëpisë na ka shtruar drekën me gatime kartakteristike të zonës.
 • Pas drekës nisemi për tek “Syri i kaltër”, ku gjatë shëtitjes do të bëjmë ndalesa në vende të ndryshme. “Kanioni i Gurrashit” me fytyrën e malësorit të gdhendur në të nga natyra dhe jo nga dora e njeriut dhe “Vaskat Natyrore”, do të jenë mrekullitë e natyrës që do të shoqërojnë udhëtimin tonë.
  Një ujë i kristaltë në mes të gjelbërimit gjatë shëtitjes për tek “Syri i Kalter” dhe zhurma e lumit që na shoqëron gjithmonë, do e bëjë akoma me të bukur peisazhin.
 • Pas vizitës në liqenin e vogël (Syri i Kaltër), kthehemi në fshat. Mbasditja e lirë, organizim ndjeshje volejbolli.
 • Per darkë ju presim jashtë, në verandën e shtepisë, si gjithmonë me gatime tradicionale.

Dita 2 Theth

 • Të dielën fillon dita duke shijuar mëngjes fshati.
 • Pas mëngjesit do të nisemi për tek “Ujëvara e Grunasit”, e cila është mjaft e veçantë në llojin e saj. Një ndër ujëvarat më të mëdha në Alpet Shqiptare, Ujëvara e Grunasit është shpallur monument natyre që nga viti 2006.
 • Eksplorimi i Thethit mbyllet me një vizitë tek Kulla e ngujimit ku do të udhëtojmë nëpër histori dhe kanunin e Lek Dukagjinit.
 • Pas konsumimit të drekës, vaktit të fundit me gatimin tradicional verior, nisemi për në Tiranë.
 • Gjatë rrugës bëjmë ndalesë për kafe në qytetin e Shkodrës.
 • Mbërrijmë në darkë rreth orës 21:00
Detajet e Udhëtimit
Në çmim përfshihen
 • Transporti sipas programit Tiranë – Theth – Tiranë
 • Akomodim 1 natë në bujtinë në Theth
 • Dreka dhe Darka e ditës së parë me gatime tradicionale të Thethit
 • Mëngjes fshati ditën e dytë në Theth
 • Guida jonë e cila do ju shoqërojë gjatë gjithë udhëtimit
Çfarë ju duhet të keni me vete:

Ju këshillojmë veshje sportive, këpucë dhe çanta sportive, ujë, kapele, syze dielli, bluze të ngrohtë për në garkë, fruta, ushqime energike sipas shijes buzëqeshja juaj dhe BASHKËPUNIMI ne grupin.