BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Bali dhe Katar, 8 Ditë, €1299

0
Price
From€1,299
Price
From€1,299
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

720
8 ditë
Programi
Udhëtime me Guidë

Dita 1

Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi Shkup – Doha – Bali. Nisja nga Shkupi në orën 12.25, Mbrritja në Doha në orën 18.20. Fluturimi me kompanine Ajrore Qatar Airways.

Dita 2

Nisja nga Doha më 02.50. Mbrritja në Bali në orën 17.30. Fluturimi Doha – Bali me kompanine ajrore Qatar Airways. Pritja në Aeroportin e Balit. Transferimi me autobus komod për në hotel. Fjetje në Hotel.

Day 3

Mëngjesi në hotel. Vizitë në Tempullin Gunung Kawi pranë Lumit Pakrisan dhe Tempulli Tirta Empul. Vazhdon udhëtimi për në Kintamani, ku shihen vullkani aktiv i Malit Batur dhe liqeni përkatës Vullkanik. Kthimi për në Tempullin e famshëm Pura Besakih dhe në fund ne Shpellën e Elefantit në Goa Gajah. Fjetje në Hotel.

Dita 4

Mëngjesi në Hotel. Vizitë e Plazhit Tanjung Benoa Beach dhe më pas Plazhi dhe Tempullit Ulawutu. Më pas vazhdon vizita në Tempullin Tanah Lot. Pasdite vizitë në Tempullin Taman Ayun dhe kopshteve pranë. Fjetje në Hotel.

Dita 5

Mëngjesi ne Hotel. Të lirë për Shëtitje individuale dhe për Ture Ospionale. Fjetje në Hotel.

Dita 6

Mëngjesi ne Hotel. Mëngjesi në Hotel. Transferta për në Aeroport. Nisja nga Bali në orën 09.20, Mbrritja në Doha në orën 14.20. Fluturimi Balii – Doha është me Qatar Airways. Transferta për në Doha, Katar. Sistemimi në Hotel. Pasdite, Vizitë: Katara Village, Pazari Skiftrëve, Fjetje në Hotel.

Dita 7

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Xhaminë e Madhe, Pearl Qatar, Muzeumi Artit Islamik. Fjetje në Hotel.

Dita 8

Transferta për në Aeroport. Nisja nga Doha në orën 07.00, Mbrritja në Shkup në orën 11.15. Fluturimi Doha – Shkup është me Qatar Airways. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë. Mbrritja në Shqipëri.

Detajet e Udhëtimit
Në çmim përfshihen
  • Udhëtimi me autobus komod vajtje – ardhje dhe shëtitjet.
  • Akomodimi në hotel me mëngjes e darkë
  • Shoqërimi me guidë në gjuhën shqipe.
Në çmim nuk përfshihen
  • Drekat në të gjitha ditët
  • Hyrjet në muzeume, shëtitjet me anije dhe gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.