BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

XAFIRA DELUXE RESORT & SPA 5*

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€470
Çmimi
Duke filluar nga€470
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

272


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

6 nete / 7 dite
Periudha: 25.05.2018-20.09.2018
Tirane
Alanya
Vendndodhja:
Hoteli eshte i lokalizuar ne zonen turistike te Alanyas, 450 m nga plazhi i tij privat

Informacione per dhomat:
Te gjitha dhomat kane ajer te kondicionuar, telefon, telefon ne dush, tapet, kasaforte, tharese flokesh, tv satelitor, ballkon, mini bar, tualet me te gjithe aksesoret e duhu.

Restorante dhe Bare:
Restoranti kryesor – ne te cilin mund te shijoni mengjesin, dreken dhe darken ne variantin buffe e hapur
Restorantet A la Carte – keni mundesi te shijoni gatime te kuzhinave mesdhetare dhe internacionale
Baret ku ju keni mundesine te shijoni soft drinks, pije alkoolike dhe jo-alkoolike

Facilitete te hotelit:
Pishine e jashtme, Health & SPA centre, Banjo Turke, Sauna, Dhome me Avull, Jacuzzi, Fitnes center, Volejboll ne plazh, Ping-Pong, Lojra uji, Doktor, Kinema, Makina me qera, Parukeri, Klub femijesh, Baby sitting, Aquapark, Darts me shigjeta, Archery, Internet café, Shopping Centre, Skuader animacioni qe organizon programe gjate dites dhe show ne mbremje.

Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Jacuzzi
 • Volleyball
 • Staf multilingual
 • Animation Team
 • Kids Club
 • Kids Pool
 • Shopping Centre
 • Sauna
 • Turkish Bath
 • Internet Wireless
 • Rent a Car
 • Air Condition
 • Mini Bar
 • Parking
 • Archery
 • Aquapark
 • Fitness Center
 • Pool
 • Restaurant
 • Mini Club
 • Bar
 • Outdoor Pool
 • Security
 • Table Tennis
 • Darts
 • Steam Room
Sherbimet me extra pagese
 • Room Service
 • Water Sports
 • SPA
 • Doctor
 • Fax
 • Hair Dressing Saloon
 • Nurse
 • Photocopy
 • Laundry Service
 • Telephone
 • Baby Sitte
  Koncepti i Hotelit:ULTRA ALL INCLUSIVE

  Ushqime dhe pije:
  Mengjes (bufe e hapur)               07:00 – 10:00                Restoranti kryesor
  Mengjes i vone                           10:00 – 11:00                Restorant Bistro
  Dreke (bufe e hapur)                  12:30 – 14:30                Restoranti kryesor
  Darke (bufe e hapur)                  19:00 – 21:00                Restoranti kryesor
  Snacks                                      24:00 – 07:00                Restorant Bistro
  A La Carte Restaurant:
  Ottoman Restaurant – Ku ju keni mundesi te shijoni gatimet tradicionale Turke.
  Italian Restaurant – Nje Restaurant i arreduar plot elegance ju do te keni mundesi te shijoni gatimet e kuzhines Italiane.
  Seafood Restaurant – Ku ju do te shijoni flladin mesdhetar gjate konsumimit te gatimeve te freskta te prodhimit te detit.
  Barbeque Restaurant – Ku mund te shijoni gatimet e mishit te zgares te pergatitur plot mjeshtri.

  Snack
  Beach Snack                              12:00 – 17:00
  Gözleme                                    11:00 – 16:00
  Döner Kebab                              12:00 – 14:00                Snack Amfiteater
  Pizza                                         12:00 – 14:00                Snack Amfiteater
  Ice Cream                                 14:00 – 16:00                Zona e pishines
  Fruta                                         12:00 – 14:00                 Fruit amfi

  Pije
  Amphi Bar                                 10:00 – 21:30                Amfiteater (te gjitha pijet vendase)
  Beach Bar                                 10:00 – 17:00                Plazh (te gjitha pijet vendase)
  Lobby Bar                                 10:00 – 18:00                Ne katin e hollit (te gjitha pijet vendase)
  Pool Bar                                    10:00 – 24:00                Zona e pishines
  Disco                                        23:00 – 02:30                Kati -2
  Minibar eshte I mbushur ne momentin e Check-in(pije te buta) dhe uje mineral gjate diteve te qendrimit. 

  Aktivitete dhe sherbime te perfshira :
  Ping-pong, volleyball ne plazh, qender fitness (personat nen moshen 16 vjec nuk lejohen), sauna (personat
  nen moshen 16 vjec nuk lejohen), banjo turke (personat nen moshen 16 vjec nuk lejohen), dart, aerobi,
  aqua park, gjimnastik, animacione, music live dhe mbremje show, mini club & mini disko, aqua park,
  fushe lojerash per femije, cadra dhe shezllone, peshqire plazhi (I pari eshte falas, dhe I dyti me pagese), internet wifi,

  Sherbime me pagese :
  Sherbim dhome, pijet e importuara, te gjitha lengjet e fresketa te frutave, sporte ujore, babysitting, sallon
  bukurie, shopping center, makine me qera, fotograf, bowling, bilardo, internet café, telefon, fax, masazhe,
  sherbim mjekesor, sherbim lavanderie dhe pastrim kimik.