BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Udhetim Prishtine – Prizren

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€39
Çmimi
Duke filluar nga€39
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

546


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 nate / 2 dite
Periudha: 01.03 deri 30.10.2018
Tirane
Prishtine
Numri maksimal i personave: 50

Dita e pare: Nisja nga Tirana ne oren 05:00 te mengjesit. pas formaliteteve kufitare ne Qafe Morine vazhdimi i udhetimit nepermjet Prizrenit per te Prishtine. Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushim dhe kafe. Mberritja ne Prishtine rreth ores 12:30 ku do te vizitojme “Shpellen e Gadimes”, nje nder bukurite me te vecanta qe Kosova posedon. Vizite e objekteve kryesore te Prishtines. Akomodimi ne Hotel. Mbremje argetuese me muzike.

 

Dita e dyte: Pas mengjesit vizite ne Monumentet si Lidhja e Prizrenit, kisha e Shen premtes, xhamia e Sinan Pashes, Hamami i Gazi mehmet Pashes, dhe Ura e Gurit,Kalane etj, te cilat paraqesin trashegimi me vlere te vecante historike jo vetem per qytetin e Prizrenit dhe Republiken e Kosoves. Bashke me monumentet ekziston dhe nje trashegimi e pasur kulturore, te cilen e kane  ruajtur qytetaret e prizrenit. Kjo reflektohet permes larmise se ruajtur ne menyre te suksesshme deri ne ditet e sotme dhe me te cilet krenohet, si ne popullate, religjion e tradite. Pasi te mbarojme viziten dhe shopping ne nje nga qendrat tregtare me ekonomike rreth ores 15:00 – 16:00 do te nisemi drejt Tiranes.


Ne cmim perfshihet:

  1. Transporti me autobus komod ne dispozicion
  2. Akomodim ne Hotel Rozafa (Prevalle)
  3. Vizite ne Prizren
  4. Mengjes dhe darke
  5. Guide Shqiptare gjate gjith udhetimit
Share this...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+