Vendndodhja:
“Sea Planet Resort & Spa” eshte nje hotel i ri, i cili do te inagurohet ne prill te 2013. Hoteli qe ofron sherbimin All Inclusive gjendet ne Qendren Kizilot te Turizmit.
Akomodimi:
Resorti luksoz disponon 130 dhoma standarde me pamje nga deti  SV (30 m2), 155 dhoma me pamje anesore nga deti  SSV (30 m2), 172 dhoma familjare ROH (50 m2), 18 dhoma familjare me pamje nga parku LV (64 m2), 5 dhoma per persona me aftesi te kufizuar (30 m2). Dhomat standarde me pamje nga deti dhe ato me pamje anesore nga deti  jane te pajisura me celes elektronik, ajer te kondicionuar, ballkon, telefon me linje direkte, sistem alarmi kunder zjarrit, LCD TV,  kanale satelitore, kasaforte (ekstra pagese), minibar, vaske, telefon te dyte ne tualet. Dhomat familjare kane dy dhoma te ndara te pajisura me LCD TV, celes elektronik per deren, ajer te kodnicionuar, ballkon, telefon me dalje direkte, sistem alarmi kundrazjarrit, satleite, kasaforte (ekstra pagese), minibar, vakse, telefon te dyte ne tualet.
Bare dhe restorante:
“Sea Planet Resort” ofron nje restorant qendror ku sherbehen vaktet kryesore ne sistemin bufe, 4 restorante A la Carte si dhe bare te ndryshme ne holl, afer pishines etj. Te restorantet A la Carte mund te rezervoni nje here ne jave, nevojitet te behet nje rezervim paraprak. Ne keta restorant do te gjeni gatime speciale te kuzhines otomane, aziatike, italiane dhe prodhime deti. Ne baret e resortit sherbehen pije alkolike vendase dhe joalkolike deri ne mesnate.
Facilitete dhe sherbime:
Resorti luksoz ofron per te gjithe mysafiret e tij pishine te madhe te jashtme, pishine per femije, akuapark me 6 rreshkitese, pishine te brendshme, qender fitnesi, qender lojerash elektronike, bowling, ping – pong, kend interneti, qender SPA 2500 m2 e cila perfshin: 1 banjo me avull, 2 sauna, 1 VIP hamam per 2 persona, 1 Hamam te pergjithshem, 12 dhoma te medha masazhesh, 1 dhome per kujdesin ndaj lekures, kend lojerash, programe argetimi per femijet, miniklub, vakte te pershtatshme per femije, skuader animimi.

Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Outdoor Pool
 • Jacuzzi
 • Bowling
 • Mini Club
 • Video
 • Private Beach
 • Water Slides
 • Sauna
 • Table Tennis
 • Restaurant
 • Turkish Bath
 • Fitness Center
 • Kids Club
 • Aquapark
 • Staf multilingual
 • Indoor Pool
 • Mini Bar
 • Water Sports
 • Air Condition
 • Animation Team
 • Beach Hotel
 • Baby cot
 • Bar
 • Kids Pool
Sherbimet me extra pagese
 • Massage Center
 • SPA
 • Room Service
 • 24H Doctor
 • Telephone
 • Internet
 • Safe box
 • Koncepti i Hotelit

  ALL INCLUSIVE

  Ushqime te perfshira :

  Gatime tradicionale dhe vendase ne sherbim buffe, menu vegjetariane dhe bufe special per femije,

  ka ambjente ku lejohet dhe nuk lejohet pirja e duhanit,

  Oraret per vaktet gjate dites jane :

  Mengjes 07:00-10:00

  Mengjes I vone 10:00-10:30

  Dreke & snacks 12:30-14:00

  Darke 18:30-21:30

  Snack ne mesnate 23:30-24:00

  Pije e perfshira :

  Lobby bar – pije freskuese, pije alkoolike dhe jo-alkoolike,

  ( 24 ore I hapur, pas ores 24 jane me pagese)

  Menu per femije :

  Mini club ( 0-4 vjec), fushe lojerash, pishine te jashtme, programe argetuese ,

  Buffe speciale per femijet,

  Aktivitete dhe sherbime te perfshira :

  Kokteil per mireseardhje, internet wireless, cadra dhe shezllone, peshqire ne plazh dhe pishine,

  Qender fitness, volleyball, ping-pong, darts, boccia, archery, aerobi, gjimnastik, banjo turke, sauna,

  banjo me avull, aktivitete gjate dites, mbremje show dhe music live, mbremje Turke (1 here ne jave),

  pishine te jashtme per te rritur dhe femije,

  Me pagese :

  Telefon, fax, kasaforte, sallon bukurie, wellness center, sherbim lavanderie, babysitting,

  sherbim mjekesor, makine me qera dhe sherbim taxi,