BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

RIXOS PREMIUM TEKIROVA 5*

(0 Vlerëime)
Çmimi
Nga€679
Çmimi
Nga€679
Rezervo
Dërgo Kërkesë
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
* Ju lutemi zgjidhni të gjitha fushat e kërkuara për të vazhduar në hapin tjetër.
* You can select maximum 0 persons per each room.

Vazhdoni të rezervoni

Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

36

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

6 nete / 7 dite
Periudha: 22.05.2018
Tirane
Kemer

Vendndodhja:
Hoteli eshte i lokalizuar ne Tekirova, ne nje nga anekset e kaltra te Mesdheut. Rrethuar nga peme pishe dhe nga nje panorame malore mitike. Ndertuar mbi nje siperfaqe prej 192.000 m2, kompleksi eshte vetem 10 minuta larg nga qendra e biznesit dhe e argetimit e Tekiroves, 17 km larg nga qendra turistike e Kemerit dhe 73 km larg nga Aeroporti i Antalias, 63 km nga qendra e Antalyas. Ndodhet ne vije te pare me detin, me plazhin e tij privat prej rere dhe guralece. I rinovuar plotesisht ne vitin 2014.
Akomodimi:
Struktura e hotelit eshte e perbere nga 2 godina qendrore dhe villat ne pjesen e pasme, me nje numer total prej 770 dhomash. Ne brendesi te dhomave ka minibar, tv satelitor, linje direkte telefonike si ne tualet dhe ne dhome, kondicioner, ballkon, sensor kundra zjarrit, tualet dhe vaske, tharese flokesh.
Restorante dhe Bare:
Restoranti kryesor ku sherbehet:
Mengjes i hapur buffe, mengjes ne ore me te vona, dreka dhe darka
6 Restorane A La Carte jane te hapur per darka me rezervim paraprak.
La Rosetta – restorant me gatime Italinae
Layali – restorant ne te cilin keni mundesi te shijoni kuzhinen libaneze
Cactus – restorant me gatime amerikane
Lalezar – ku keni mundesi te shijoni specialitetet e kuzhines turke
Mermaid – ne te cilin keni mundesi te shijoni prodhime te fresketa deti
Mandarin – restorant me specialitete te Lindjes se larget
Chef’s – ne te cilin serviren gatime internacionale
Ne baret e hotelit mund te shijoni soft drinks, pije alkoolike dhe jo-alkoolike
Aktivitete dhe sherbime:
Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit
Fushe tenisi, sauna, palester, ski, lojra fati, masazh, ambient per femijet, bilardo,
ping-pong, karaoke, canoe, ambiente/pajisje per barbeque, bowling, zhytje,
pishine e mbyllur, pishine e hapur, sherbim dhome, ambiente per mbledhje dhe
per bankete, sherbim per mbajtjen e femijeve, lavanderi, pastrim kimik, berber,
sallon bukurie, sherbim hekurosje, sherbim interneti, shkembim valute, dyqane
dhuratash dhe suveniresh, dreka te paketuara, makine me qera, faks dhe
fotokopje, restorant, bar, 24 ore recepsion, kopesht, dhoma ku ndalohet pirja e
duhanit, dhome dhe lehtesira te tjera per njerezit me aftesi te kufizuar,
parking pa pagese, ashensor, kasaforte, sistem ngrohjeje, dyqane brenda
kompleksit, Pishine e madhe me kater seksione, pishine qendrore, pishine per femijet, dhe pishine e
mbyllur me uje te ngrohte, shezllonet, peshqiret dhe cadrat e plazhit.
Gjate dites te ftuarit mund te shijojne ekipin e argetimit te cilet realizojne lojra te ndryshme dhe aktivitete sportive
dhe gjate nates shfaqje te mrekullueshme me kercimtare nga vende te ndryshme te botes.

Cfare perfshihet per te sapo martuarit :

Pritje private, check in dhe check out i shpejte,
Dhome e zbukuruar me nje dekorim te vecante per ciftin
Mengjes ne dhome
Ciftit do ti kushtohet me shume prioritet ne reservimin e restorantit a la carte
Sherbim ne dhome i Bakllavase, Cokollate speciale dhe Spumante
Photo dhurate
Upgrade dhome ne varesi te disponibilitetit.

Kjo oferte vlen per nje periudhe deri ne 3 muaj nga dita e celebrimit.

Sherbimet e Hotelit
Sherbimet e perfshira
 • Basketball
 • Water Polo
 • Luna Park
 • Video
 • Turkish Bath
 • Aquapark
 • Outdoor Pool
 • Archery
 • Football
 • Beach Volleyball
 • Mini Disco
 • Internet
 • Baby-sitting
 • Aerobic
 • Music Live
 • Boccia
 • Sauna
 • Fitness Center
 • Bar
 • Cinema
 • Table Tennis
 • Darts
 • Tennis Court
 • Animation Team
 • Restaurant

Sherbimet me extra pagese

 • Conference Hall
 • Billiard
 • Catamaran
 • Surfing
 • Waterpipe Nargile
 • Doctor
 • Fax
 • Banana
 • Diving School
 • Shopping Centre
 • Massage Center
 • Telephone
 • Laundry Service
 • Rent a Car
 • Jet Ski
 • Water Sports Motorized
 • Dry-cleaning
 • Canoe
 • Parasailing
 • Ringo
 • Beauty Center
 • Hair Dressing Saloon
 • Internet Cafe
 • Bowling
 • Koncepti i Hotelit
  ULTRA ALL INCLUSIVE
  KONCEPTI I PREMIUM PER USHQIMIN DHE PIJET:

  RESTORANTET:

  Restorant Tourqoise, i cili sherben gjate gjithe dites (Pa pagese shtese):

  Mengjes: Bufe e hapur 07:00 – 11:00
  Dreke: Bufe e hapur 12:30 – 14:30
  Darke: Bufe e hapur 19:00 – 21:30
  Snack i vone: 00:00 – 02:00

  Restorant Veranda, i cili sherben per personat e akomoduar ne Pool Suite dhe Pool Villa:

  Mengjes: Bufe e hapur e mengjesi 08:00 – 10:30
  Darke: Bufe e hapur 19:00 – 21:30

  Restorant Yummy (Restorant per femije), i cili sherben per femijet dhe prinderit e tyre (Pa pages eshtese):

  Dreke: Bufe e hapur 12:00 – 16:00
  Embelsira / Fruta: Bufe e hapur 16:00 – 18:00


  Exclusive Club
  , i cili sherben me pagese (vetem personat e akomoduar ne Villa sherbehen pa pagese)
  Me menu A la Carte, gatime te kuzhines nderkombetare. Perfshihen edhe shfaqjet e gatimit.
  Restoranti eshte i hapur 24 ore ne dite. Darka ne kete restorant sherbehet njelloj si ne te gjitha restorantet A la Carte te kompleksit nga ora 19:00 deri ne oren 22:00.

  Food Court, i cili sherben Bufe me Snack me 10 prezantime te ndryshme (Pa pagese shtese)

  Embelsira Turke: 11:00 – 16:00
  Bufe me Snack: 12:00 – 16:00
  Çaj, hamburger pasta, sanduiç: 16:00 – 18:00


  RESTORANTE A LA CARTE:

  Pa pagese shtese:
  Restorant “La Rosetta” Kuzhine Italiane 19:00 – 22:00
  Restorant “Alaturka” Kuzhine Turke 19:00 – 22:00
  Restorant “Mandarin” Kuzhine Kineze 19:00 – 22:00
  Me pagese:
  Restorant “Cactus” Kuzhine Amerikane 19:00 – 22:00
  Exclusive Club Kuzhine Nderkombetare 19:00 – 22:00
  Restorant “Mermaid” Kuzhine me prodhime deti 19:00 – 22:00

   

  BARET:

  Exclusive Lounge Sherbehen pije premium ne tavoline 09:00 – 19:00
  La Patisseri Variete kafe dhe çaji te pergatitura nga mjeshtrat 12:00 – 20:00
  Dem Cafe Sherbim kafe dhe çaj te cilesise se larte 12:00 – 20:00
  Lobby Bar Te gjitha pijet e konceptit 09:00 – 00:00
  Lotus Bar Te gjitha pijet e konceptit 10:00 – 00:00
  Beach Bar Kokteje te fresket dhe te ftohte 09:00 – 18:00
  Chaos Disco Sherbim ne ambient te mbyllur 00:00 – 03:00
  Highlights Bar Te gjitha pijet e konceptit sherbehen prane pishines 10:00 – 20:00
  Yummy Bar Per femijet sherbehet prane Rixy club 10:00 – 18:00
  Ice Cream House Sherbehen akullore te hapura dhe waffles 12:00 – 23:00
  Xpress Bar Sherbehen pije premium dhe pije alkoolike 16:00 – 08:00
  Mini Bar Pije te buta, uje, birre dhe snack Nje here ne dite
  KONCEPTI I PREMIUM PER PIJET
  • Whiskey (Malt, Scotch, Bourbon, Irish dhe American): Sherbehen whiskey te vjeteruar 12 – 21 vjet
  • Cognac dhe Brandy: Sherbehen te gjitha denominimet XO, VSOP, VSO dhe VS
  • Vodka: Sherbehen vodka premium, standard dhe vodka aromatike
  • Tequila: Sherbehen tequila Anejio, Gold dhe Silver
  • Rum: Sherbehen Dark rum, White rum dhe Gold rum
  • Liqueur: Sherbehen Premium, Standard dhe Ekzotike
  • Raki: Sherbehen te gjitha llojet e rakise
  • Birre: Sherbehen lloje te ndryshme birrash te vendit dhe te importit
   Aktivitete dhe sherbime:
   Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit
   Fushe tenisi, sauna, palester, ski, lojra fati, masazh, ambient per femijet, bilardo,
   ping-pong, karaoke, canoe, ambiente/pajisje per barbeque, bowling, zhytje,
   pishine e mbyllur, pishine e hapur, sherbim dhome, ambiente per mbledhje dhe
   per bankete, sherbim per mbajtjen e femijeve, lavanderi, pastrim kimik, berber,
   sallon bukurie, sherbim hekurosje, sherbim interneti, shkembim valute, dyqane
   dhuratash dhe suveniresh, dreka te paketuara, makine me qera, faks dhe
   fotokopje, restorant, bar, 24 ore recepsion, kopesht, dhoma ku ndalohet pirja e
   duhanit, dhome dhe lehtesira te tjera per njerezit me aftesi te kufizuar,
   parking pa pagese, ashensor, kasaforte, sistem ngrohjeje, dyqane brenda
   kompleksit, Pishine e madhe me kater seksione, pishine qendrore, pishine per femijet, dhe pishine e
   mbyllur me uje te ngrohte, shezllonet, peshqiret dhe cadrat e plazhit.
   Gjate dites te ftuarit mund te shijojne ekipin e argetimit te cilet realizojne lojra te ndryshme dhe aktivitete sportive
   dhe gjate nates shfaqje te mrekullueshme me kercimtare nga vende te ndryshme te botes.Aktivitete me Pagese:
   Te gjitha sported ujore me motor (parasailing, Banana, Water Ski), Bowling, Leksion Surf, Catamaran, Lojrat komjuterike, Leksione dhe paisjet e tenisit, Clubi sportive per femijet.

   

Photos