BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

Liqeni Matka-s

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€55
Çmimi
Duke filluar nga€55
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

624


Pse të na zgjidhni ne?

  • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
  • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
  • Cmimet me te lira
  • Turet tona jane te konfirmuara
  • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

1 nate / 2 dite
Periudha: 01.03. deri 30.10.2018
Tirana
Matka
Numri maksimal i personave: 50

Dita e Pare: Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen
Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare.

Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol.
Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Shkupit.
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj.
– Nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves.
– Darka ne restorantin e hotelit. Mbremja e lire.

Dita e dyte: Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Pas drekes nisemi drejt Ohrit.
Mberritja ne Oher dhe ndalese per kafe buze liqenit.
Pas pushimit ne Oher, nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne darke. Fundi i sherbimeve tona.

Ne cmim perfshihen:
– Transport komod Tirane – Matka – Shkup – Tirane
– 1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
– Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel

Ne cmim nuk perfshihen:
– Dreka e seciles dite
– e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka – 7 euro/ 90 min (opsionale)

Cmimi per femijet:
0-2 vjec falas
2-12 vjec 10 euro zbritje
mbi 12 vjec pagese te plote