BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

LIMAK LIMRA HOTEL & RESORT 5*

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€604
Çmimi
Duke filluar nga€604
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

209


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

6 nete / 7 dite
Periudha: 25.05.2018-20.09.2018
LIMAK LIMRA HOTEL & RESORT 5*

Vendndodhja:
Ky hotel ndodhet 5 km larg qytetit te Kemerit, 70 km nga aeroporti i Antalias. Ka plazhin e tij privat, i cili eshte me guralece dhe rere.

Akomodimi:
Hoteli ka gjithsej 867 dhoma nga te cilat 37 jane corner suit me Jacuzzi. Godina qendrore ka nje kapacitet prej 255 dhomash (510 krevate), 343 dhoma Arycanda (686 krevate), 139 dhoma Fame Garden (278 krevate), 130 dhoma Limra Park (Annex) – (260 krevate)
Te gjitha dhomat standarte jane te paisura me minibar, kasaforte, ajer I kondicionuar qendror, tapet, kanal muzikor, ballkon, tharese flokesh, telefon me dalje direkte, mbi 30 kanale televizive, 80 % edhomave kane pamje nga deti dhe pishinat kurse 20 % me pamje nga kopshti, baby cot eshte disponibel.

Restorantet dhe Baret
 
Restorant Phaselis, Kazan, Ponte Vecchio, China Garden, Sandal, BBQ, Gringo, Lykia Snack, Galata Snack, Beach Snack, Pub & Biergarden, Aquarium Bar, Bar ne plazh, Galata Bar, Gozleme Cadiri, menu per femije.

Aktivitete:
Disko, kinema, parking, aktivitete gjate dites, 6 pishina ne total te jashtme dhe brendshme me nje siperfaqe totale 4500 metra katrore, Mini klub, fusha futbolli 70×100, 50×70, Fitness Center, Jakuzi, Masazh, lojra ne uje, zhytje,  Aqua Park, Plazh privat, bilardo, amfiteater, volejboll ne plazh, Sauna, banjo turke, parukeri, market, Internet ne Lobby Bar

Per femijet:
Mini Klub-pishine per femije me rreshqitese

Sherbimet dhe aktivete me pagese:
Te gjitha pijet me shishe te importuara dhe vendase, pijet e rrigjistruara, pijet freskuese te fresketa, sherbimi ne dhome, akulloret, mesime tenisi dhe rakete, doktor, lavanderi, telefon, lojrat ne uje, masazhi, zhytje, Fax, qendra e SPA-se, Sallonet e bukurise, internet cafe.
SHERBIMET E HOTELIT
Sherbimet e perfshira
 • Video
 • Animation Team
 • Outdoor Pool
 • Kids Pool
 • Security
 • Football
 • Disco
 • Fitness Center
 • Restaurant
 • Sauna
 • Snack Bar
 • Turkish Bath
 • Diving School
 • Air Condition
 • Kids Club
 • SPA
 • Bar
 • Squash
 • Pool
 • Water Slides
 • Fax
 • Private Beach
 • Water Sports
 • Darts
 • Dry-cleaning
 • Exchange
 • Mini Bar
 • Tennis Court
 • Room Service
 • Parking
 • Archery
Sherbimet me extra pagese
 • Laundry Service
 • Surfing
 • Massage Center
 • Jet Ski
 • Banana
 • Doctor
 • Telephone

Koncepti i Hotelit

ULTRA ALL INCLUSIVE

USHQIMI:

Restorantet e perfshira:

 

Mengjesi:                     Restorant Phaselis                                           07.00 – 10.00

Mengjesi i vone:          Restorant Olympos                                          09.00 – 12.00

Snack i lehte Bufe:       Lykia Snack                                                      12.00 – 17.00

Pizza & Pasta:               Gallata Snack                                                    12.00 – 16.00  (15.05)

Gözleme:                     Gözleme Corner                                               11.00 – 16.00

Dreka:                          Restorant Phaselis                                           12.30 – 14.30

Kek, çaj dhe kafe:        Patisseria                                                         14.00 – 18.00

Akullore:                      Beach                                                               13.00 – 17.00

Darka:                          Restorant Phaselis                                           18.30 – 21.15

Darka:                          Restorant Olympos                                          18.30 – 21.15

Menu A’ la Carte           Restorant Ponte Vecchio (Kuzhine Italiane)     19.00 – 21.30  (15.05)

(Gjate qendrimit ne hotel keni te drejte te frekuentoni vetem njehere pa pagese kete restorant – Me rezervim paraprak)

Menu A’ la Carte           BBQ (Barbeque)                                               19.00 – 21.30  (15.05)

(Gjate qendrimit ne hotel keni te drejte te frekuentoni vetem njehere pa pagese kete restorant – Me rezervim paraprak)

Menu A’ la Carte           Restorant Kopshti Kinez (Kuzhine Aziatike)      19.00 – 21.30  (15.05)

(Gjate qendrimit ne hotel keni te drejte te frekuentoni vetem njehere pa pagese kete restorant – Me rezervim paraprak)

Menu A’ la Carte           Restorant Sandal (Prodhime Deti)                    19.00 – 21.30  (15.05)

Menu A’ la Carte           Restorant Kazan (Kuzhine Turke)                     19.00 – 21.30

Supe mesnate &          Restorant Phaselis                                           23.00 –04.30

Mengjes I hershem

SHERBIMI I PIJEVE NE BARE DHE RESTORANTE:

Restorant Phaselis       Pije te buta & Pije te importuara specifike                   12.30 – 14.30

Pije te buta & Pije te importuara specifike                   18.30 – 21.15

Beach Bar                     Pije te buta & Birre                                                       10.00 – 18.00

Lobby Lounge Bar        Pije te vendit & te importuara specifike pa limit                      10.00 – 24.00

Atlantis Bar                   Pije te vendit & te importuara specifike pa limit           10.00 – 24.00

Lykia Bar                      Pije te vendit & te importuara specifike pa limit           10.00 – 24.00

The Pub                        Pije te vendit & te importuara specifike pa limit           10.00 – 24.00

Disco                            Pije te vendit & te importuara specifike pa limit                      23.00 – 02.00

Minibar                         2 Pije te buta, 2 Uje, 2 Birra                                         Per dite / per dhome

2 Uje mineral, 2 Çaj te ftohte

SHERBIME TE PERFSHIRA:

Hekurosje 2 artikuj per person  (Para ores 10.00 duhet t’I dorezohen recepsionit)

Perdorimi I fushes se tenisit dhe ndriçimi

Kasaforte

Internet wi-fi

SHERBIME ME EKSTRA PAGESE:

Te gjitha pijet ne shishe apo kanoçe (te eksportuara apo te importuara)

Sherbimi dhe kujdesi mjekesor

Shpenzime telefonike

Shpenzime per mesime tenisi, per rraketat apo topat

Lengje frutash te fresketa ne Bar

Sherbimet ne qendren e Wellness dhe te parukerise

Sherbimi ne dhome

Lavanderia

Masazh & SPA

Pavijonet

Qendra e lojrave