BILETA AVIONI: +355 4 22 28 141    TURIZEM: +355 4 22 33 419

DELPHIN BOTANIK PLATINUM 5*

(0 Vlerëime)
Çmimi
Duke filluar nga€666
Çmimi
Duke filluar nga€666
Emer/Mbiemer*
Adresa e emailit*
Kërkesa juaj & numri i telefonit*
Ruaje ne listen e dëshiruar

Adding item to wishlist requires an account

206


Pse të na zgjidhni ne?

 • Te rezervosh me ne eshte e sigurt
 • Cdo tur i yne eshte i certifikuar
 • Cmimet me te lira
 • Turet tona jane te konfirmuara
 • Larmishermi ofertash

Keni pyetje?

Kontaktoni me operatoret tane per pyetjet qe keni, ose per te marre informacion rreth ofertave tona.

(+355) 67 2082915

info@uniontravel.al

6 nete / 7 dite
Periudha: 25.05.2018-20.09.2018
Tirana
Alanya

DELPHIN BOTANIK PLATINIUM 5*

Vendndodhja :
Resorti ndodhet prane bregdetit, eshte 10 km larg qendres se qytetit, 90 km larg aeroportit nderkombetar te Antalyas,

Akomodimi :
Resorti ka ne total 453 dhoma me nje komoditet te larte. Ato jane te gjith ate kompletuara me ajer te kondicionuar, tualet me dush dhe aksesoret e nevojshem, televizor satelitore, minibar, kasaforte, tharese flokesh, telefon, ballkon,

Bare dhe restorante :
Restoranti kryesor ofron sherbim buffe gjate gjithe dites,
5 Restorante a la carte : Mexico (menu meksikane), Vivaldi (menu italiane), Taverna (menu greke), French (menu franceze) dhe Far East (menu te lindjes se larget).
Bare : lobby bar, snack bar, vitamin bar, gozleme & ayran, beach bar, bistro bar,

Facilitete :
Hoteli ofron keto sherbime : pishine te jashtme dhe te brendshme, aktivitete te ndryshme ditore, sporte ujore, mbremje show dhe music live, disko, kinema, animacione, miniclub, mincinema, mini disko, babysitting, fushe tenisi, banjo turke, sauna, dhome me avull, wender fitness, ping-pong, volleyball, dart, canoe, windsurf, aerobi, water polo, step, aquapark, bilardo, bowling, mesime tenisi, masazhe, sallon bukurie, sherbim lavanderie, jacuzi, sherbim mjekesor, water slide, gym, shah, diving,

SHERBIMET E HOTELIT

Sherbimet e perfshira

 • Animation Team
 • Clinic
 • Fitness Center
 • Jacuzzi
 • Private Beach
 • Security
 • Turkish Bath
 • Chaise Longue
 • Night Show
 • Mini Cinema
 • Nurse
 • Table Tennis
 • Internet
 • Cinema
 • Exchange
 • Kids Pool
 • Volleyball
 • Aerobic
 • Mini Disco
 • Staf multilingual
 • Playground
 • Building
 • Indoor Pool
 • Outdoor Pool
 • Internet Cafe
 • Catamaran
 • Play Station
 • Steam Room
 • Air Condition
 • Kids Club
 • Internet Wireless
 • Water Polo
 • Beach Volleyball
 • Music Live
 • Mini Club
 • Turkish Night
 • City Hotel
 • Gymnastic
 • Pool
 • Restaurant
 • Sauna
 • Snack Bar
 • Chess
 • Beach Hotel
 • Disco
 • Mini Bar
 • Sand Beach
 • Water Slides
 • Water Sports
 • Darts
 • Bar
 • Diving
 • Doctor
 • SPA
 • Wellnes center
 • Water Sports Motorized
 • Safe box

Sherbimet me extra pagese

 • Beauty Center
 • Hair Dressing Saloon
 • Bowling
 • Photocopy
 • Body Treatment
 • Telephone
 • Billiard
 • Baby Sitter
 • Fax
 • Room Service
 • Baby-sitting
 • Laundry Service
 • Massage Center
 • Banana
Koncepti i Hotelit
ULTRA ALL INCLUSIVE
DELPHIN BOTANIK PLATINUM HOTEL KONCEPT

SHERBIMET ALL INCLUSIVE TE HOTELIT

 • Mengjesi, Mengjesi i vone, Dreka, Darka te konceptuara ne formen e bufese se hapur  dhe Mengjesi i vone i se Dieles (Brunch) qe sherbehen ne Restorantin kryesor.
 • Pije alkoolike te vendit, pije te buta, pije frutash te fresketa
 • Minibari ne dhome, mbushet cdo dite me pije te buta, birre dhe uje
 • Vetem njeri nga 5 restorantet A la Carte, mund te frekuentohet pa pagese gjate periudhes se qendrimit. (Duhet te rezervohet paraprakisht)
 • Kasaforta ne dhome
 • Banja turke, dhoma e avullit, qendra e fitness
 • 1 fushe tenisi (e perbashket me bujtesit e Botanik Hotel), Ping – Pong, Beach Volleyball, Loje me shigjeta (Darts), Kanoe dhe Surf (per personat qe kane certificate te vlefshme)
 • Aerobi, Gjimnastike, Gjimnastike ne uje, Sporte ujore pa perdorim te mjeteve motorrike, Step
 • Aquapark, 3 Pishina te medha per te rritur, 3 Pishina per femije, 8 Waterslides
 • Luna Park (e perbashket me bujtesit e Botanik Hotel)
 • Buze pishinave dhe ne breg te detit: Çader, Shezllong, Dysheke per shezllong dhe peshqir plazhi (ne varesi te motit)
 • Aktivitete te ndryshme gjate dites, Gara, Lojera ne pishine, Shfaqje ne mbremje, Disco, Muzike live (ne disa prej mbremjeve)
 • Skica dhe pasqyrime
 • Animacione
 • Oraret e hapjes se pishinave jane ne varesi te kushteve metereologjike
 • Zbavitje per femije, Mini Club (per femije 4 – 12 vjeç), Kend lojrash per femije
 • Shetitje me autobus (me rezervim paraprak) nga hoteli per ne Alanya, Manavgat dhe Side
 • Wifi ne holl dhe ne dhoma

SHERBIME TE HOTELIT PERKUNDREJT PAGESES

 • Telefon dhe faks
 • Pijet e importit
 • Sporte ujore me mjete motorrike
 • Mesime tenisi (me rezervim) dhe pajimet e tenisit (me pagese depozite)
 • Mesime zhytjeje
 • Bilardo, Bowling
 • Sallon bukurie, Banjo me qumesht Kleopatra, Jacuzzi ne SPA, masazhet
 • Peeling me aplikimet “anti-stress”
 • Parukeria
 • Lojera kompjuterike, Dhoma e lojrave dhe Internet Café
 • Lavanderia
 • Qendra tregtare
 • Sherbimi mjekesor

RESTORANTET DHE BARET

RESTORANTET

Restoranti Delphin ( qe eshte restoranti kryesor) funksionon ne formen e bufese se hapur me oraret:

Mengjesi                                                         07.00 – 10.00

Mengjesi i vone i se Dieles (Brunch)       07.00 – 14.30

Mengjesi i vone                                            10.00 – 11.00

Dreka                                                              12.30 – 14.30

Darka                                                              19.00 – 21.30

Restorantet A la Carte (kerkohet rezervim paraprak) 

Restorant Risus Kuzhine Greke                              19.00 – 21.30

Restorant Vivaldi Kuzhine Italiane                        19.00 – 21.30

Restorant Sabor Kuzhine Meksikane                     19.00 – 21.30

Restorant Lebanon Kuzhine Libaneze                   19.00 – 21.30

Restorant Sakura Kuzhine e Lindjes se Larget    19.00 – 21.30

BARET:

Lobby Bar Pije                                        09.00 – 02.00

Snack Bar Ushqim & Pije                    10.00 – 18.00

Snack Bar Kafe & Kek                          16.00 – 17.00

Vitamin Bar Pije Jo – Alkoolike          11.00 – 18.00

Gözleme Ayran                                      12.30 – 16.00

Beach Bar Pije                                       10.00 – 18.00

Tantuni                                                   16.00 – 17.00

Kumpir                                                   15.00 – 16.00

Waffle                                                    16.30 – 17.30

Irish Pub Ushqim & Pije                    15.00 – 08.00