Vendndodhja :
Hoteli ndodhet ne zonen turistike te Sides, ndodhet 80 km larg aeroportit te Antalias dhe Antalia, dhe 15 km larg qendres se Sides. 

Rreth hotelit:
Hoteli ka ne total 597 dhoma prej te cilave 284 jane dhoma standarte, 7 dhoma per persona me aftesi te kufizuara, 100 dhoma famlijare (vetem me nje dhome, club), 28 dhoma familjare (me dhome te ndare, club), 178 dhoma standarte ne ndertesen kryesore. Dhomat jane te pajisura me televizor satelitore, telefon, minibar, ajer te kondicionuar, kasaforte, tualet me dush dhe tharese flokesh, ballkon.

Restorante dhe bare : 
Ne Restorantin kryesor te hotelit mund te shijoni gatime te larmishme ne mengjes, dreke dhe darke.
Fish restorant – a la carte me prodhime deti te fresketa.
Italian Restorant – a la carte me gatime tradicionale italiane.
Ottoman Restorant – a la carte me gatim tradicionale turke.
Bare : Pool bar, Green bar, Disko bar, Welcome bar, Service bar.

Facilitete :
Hoteli ofron sherbime te meposhtme : pishine te jashtme dhe te brendshme, pishine per femije, miniclub, water slide, salle per mbledhje, shoping center, dyqan lekure, super market, butik, sallon bukurie, sherbim mjekesor, makine me qera, fotograf, salle lojerash, tenis, ping-pong, minifootball, qender fitness, sauna, banjo turke, masazhe dhe trajtime trupi, minigolf, animacione, sporte ujore te motorizuara, bilardo, sherbim lavanderie dhe dry cleaning,

Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira
 • Animation Team
 • Sand Beach
 • Night Show
 • Bar
 • Kids Pool
 • Parking
 • SPA
 • Air Condition
 • Indoor Pool
 • Private Beach
 • Water Sports
 • Security
 • Snack Bar
 • Mini Club
 • Apartment
 • Gift Shop
 • Lifeguard
 • Sauna
 • Turkish Bath
 • Beach Volleyball
 • Music Live
 • Jacuzzi
 • Pool
 • Restaurant
 • Internet
 • Aerobic
 • Mini Bar
 • Table Tennis
 • Mini Football
 • Chaise Longue
 • Exchange
 • Fitness Center
 • Market
 • Tennis Court
 • Water Slides
Sherbimet me extra pagese
 • Room Service
 • Baby Sitter
 • Photocopy
 • Telephone
 • Fax
 • Hair Dressing Saloon
 • Game Room
 • Beauty Center
 • Massage Center
 • Dry-cleaning
 • 24H Doctor
 • Water Sports Motorized
 • Conference Hall
 • Billiard
 • Shopping Centre
 • Laundry Service
 • Waterpipe Nargile

 Koncepti i Hotelit : ALL INCLUSIVE

Ushqıme dhe pije:

Restorantet:

Mengjes buffe: 07:00 – 10:00
Mengjes i vone: 10:00 – 11:00
Dreke: 12:30 – 14:00
Green Bar (Snack): 12:00 – 15:00
Pizzeria Ravioli House: 12:00 – 16:00
Petulla Turke: 12:00 – 16:00 (ne pishine dhe Pancake House)
Kafe turke: 10:00 – 23:00
Detox Bar(embelsire): 09:00 – 18:00
Akullore: 15:00 – 16:00
Çaj dhe embelsira: 16:00 – 17:00
Darke: 19:00 – 21:00
Restorantet A La Carte: 19:30 – 21:30 (me rezervim)
Supe ne mesnate: 23.00 – 07:00
*Nga ora 10:00-00:00 pijet alkoolike dhe jo-alkoolike jane falas.
*Pijet alkoolike nuk sherbehen per persona nen 18 vjec.

Restorante a la carte (me rezervim nje dite perpara)

 • Restorant Fish: 19:00-21:30
 •  Restorant İtalian: 19:00-21:30
 •  Restorant Otoman: 19:00-21:30

Baret:

Pool bar: 10:00-00:00
Green bar: 10:00-18:00
Disko bar: 00:00-02:00
Welcome bar: 24 ore ne dite
Service bar: 07:00-10:00 & 12:30-14:00 & 19:00-21:00

Aktivitete dhe sherbime:

 • Çadra dhe shezllone;
 • Peshqire plazhi;
 • Sporte ujore jo te motorizuara;
 • Ping-pong;
 • Tenis;
 • Minifootball;
 • Sauna, Banjo Turke, Qender Fitnes;